Steam pod debianem - jak to si

Ogólne pytania dotyczące systemu
Squ
Posty: 34
Rejestracja: 18 listopada 2014, 19:58

Steam pod debianem - jak to się ma ?

Post autor: Squ »

Nie od dziś wiadomo, że duża część dev'ów zlewa linuxa i robi gry tylko pod windowsa. Jak to jest, jeśli bym chciał grać na steam ? Słyszałem, że są robione dx'y pod linuxa. Jest możliwość grania na linuxie czy będę musiał mieć windowsa tylko dla steama ?
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3519
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: dedito »

Jest steam dla Linux.
Są gry na Linux.
Nie ma tak źle jak to rysujesz.
Zależy jakie masz wymagania.
Squ
Posty: 34
Rejestracja: 18 listopada 2014, 19:58

Post autor: Squ »

Są są ale jak odpaliłem kiedyś na ubuntu to z 100 gier widzialem kilka, gdyż tylko kilka tych miało linuxowe wersje. Jest wine, odpalanie podobno na nim gier niszczy nerwy. I tak laptop stary to grać nie będę ale w przyszłości mam zamiar postawić komputer na linuxie a wtedy to się będzie liczyło. Pewnie będę musiał zainstalować windowsa tylko dla steama.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3519
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: dedito »

Owszem, wg tej listy jest około 100 -> http://store.steampowered.com/browse/linux/?l=polish
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

linux nie jest do gier a wine robi syf taka jest moja opinia, osobiście mam na zewnętrznym dyziu podpiętym pod usb starego xp z samymi grami, oczywiście offline (i ewentualnie do jakiś aplikacji typowo łindołsowych ala rozliczanie pitów itp, żeby uwolnić się od wina i nie syfić na swoim natywnym systemie ani winami ani grami..polecam takie rozwiązanie

Obrazek
Squ
Posty: 34
Rejestracja: 18 listopada 2014, 19:58

Post autor: Squ »

Ja tam wrzuce 8 (ze względu na to że xp teraz nie ciągnie nowych gier). Musze mieć coś do grania bo to moja druga strona. Z jednej strony programuje a z drugiej gram całymi dniami. Do nowego kompa jeszcze dłuugo więc pewnie sporo się zmieni.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

ja to w stare gierki pykam, rzadko ale czasami mnie najdzie i odpalam xp żeby pomłócić w nfsa, colina, gta3 czy quaka i się odchamić...to mi wystarcza...już nie te lata żeby grać całymi dniami w jakieś najnowsze tytuły (zresztą komp już nie pozwala..;>
Awatar użytkownika
paolus
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2007, 12:29
Lokalizacja: Stolica

Post autor: paolus »

Witam,
Jest kilka ciekawych tytułów, które działają pod steamos lub linuxem np: Cywilizacja 5, Wasteland 2, Serious Sam 3, HalfLife, Wiedźmin 2 (niestety bardzo słaba wydajność bo działa przez coś na kształt wine lub wirtualnej maszyny). W dużej mierze pod linuxem dostępne są przydodówki i gry indie.
Pozdrawiam
Squ
Posty: 34
Rejestracja: 18 listopada 2014, 19:58

Post autor: Squ »

Civ5 jest słaba dla mnie :D Wastelanda 2 wykończyłem, serious sama nie lubie, halfa tez a wieska 2 mam na konsole :P Na szczęscie mam te na których mi najbardziej zależy - Counter Strike'i oraz Europa Universalis IV (która nie chciała mi na moim lapku się odpalić na ubuntu)
Awatar użytkownika
neo86
Beginner
Posty: 285
Rejestracja: 16 października 2013, 00:03
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: neo86 »

Do zerknięcia:

entries/336-Linux-Debian-Sid-Instalacja ... dla-graczy

entries/310-Zmie%C5%84-Debian-7-Wheezy- ... epozytoria

Steam Działa zarówno pod Wheezym jak i Sidem i pewnie pod Testingiem też powinien...
ODPOWIEDZ