Pochwalcie się swoimi pulpitami pod Debianem

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

systemd...nie chcę też korzystać z zewnętrznych repów (mam swoje powody, zresztą nie mam już nawet czasu i chęci bawić się w wyplenianie systemd...)...dlaczego stabilka? odpowiedź jest prosta- nie uśmiecha mi się teraz nauka nowego systemu, bo mam strasznie mało czasu, który mógłbym poświęcić na jego naukę a do wyboru zostały mi dwa cholernie trudne systemy jeżeli chodzi o linuksa a nie jestem ani informatykiem ani hakierem;> ani scriptkidlesem czy innym uhuhu..jestem tylko zwykłym ziomeczkiem, który traktuje kompy i to co jest z nimi związane jako swoje hobby, ale do rzeczy gentoo i slackware (obydwa odpadają- pierwszy dla rasowych, geeków i hakerów, nie mylić z hakierami czy script kiddie a drugi to raczej historia dla pasjonatów/geeków (zarządzanie pakietami/zależnościami a w zasadzie jego brak SIC! w tym systemie po przesiadce z debiana byłoby masochizmem ;>...,jedyną sensowną alternatywą jest dla mnie fbsd i/lub jego pochodne (tj.pcbsd)...

Co do debiana to nie oszukujmy się, jest to najlepszy linux, tak jak bmw jest najlepszym samochodem;>....co tu dużo mówić, całkowicie zrewolucjonizował podejście do tego systemu. to on pierwszy stworzył pakiet i menedżera pakietów, cała reszta tj. rh czy novell tylko skopiowała, nie jest zależny od nikogo (w sensie korpo, osobistości, itp), żyje jak chce i nic nie musi, ma świetną dokumentację i jeszcze lepszą społeczność a przede wszystkim uczy zdrowego podejścia do linuksa ...naprawdę lubię ten system i w zasadzie na dzisiaj czuję się w nim jak ryba w wodzie, ale systemd nie dzierżę...dlatego pewnie będzie to mój ostatni linux...po zakończeniu wsparcia dla wheezego powitam coś z rodzinki bsd...chyba, że do tego czasu wykopią systemd z debianka,;>
radzanek
Posty: 19
Rejestracja: 11 maja 2014, 11:18

Post autor: radzanek »

Załącznik Przechwycenie obrazu ekranu - 30.09.2014 - 18:24:14.jpg nie jest już dostępny
​ frugalware xfce 4.10
Załączniki
Przechwycenie obrazu ekranu - 30.09.2014 - 18:24:14.jpg
Awatar użytkownika
navigator
Beginner
Posty: 365
Rejestracja: 25 grudnia 2013, 16:13

Post autor: navigator »

openSuse było? oki żucam :) :)
Taki przyjemny linux, wszystko ładnie chodzi zaraz po instalacji ładnie wygląda, po aktualizacjach flash, codeki, net po kablu od razu jest wifi wykilałem Obrazek.
Programy po instalowałem, tylko dwie temperatury w conkim jeszcze Obrazek i oki Obrazek.
A bym zapomniał:
KDE: Okna: Chrome grayscale, Ikony: H2O, Wygląd programów styl kolor: Obsydian Coast
Tapetka: no w necie znalazłem na jakieś stronie z kameleonkami Obrazek.
Oki mam tu:
http://wall.alphacoders.com/by_sub_cate ... ang=Polish

Obrazek

Obrazek
openSUSE KDEI transparrent:http://wall.alphacoders.com/by_sub_cate ... ang=PolishObrazekOkna: Qtcurve
Pasek Menu Start: styl Diamond
Wygląd programów styl kolor: Qtcurve Aqua
Reszta jak powyrzej
very nice :) :) :) :)
Awatar użytkownika
navigator
Beginner
Posty: 365
Rejestracja: 25 grudnia 2013, 16:13

Post autor: navigator »

Fedora Heisenbug 20 KDE Wszystko ma nowe numerki linux ultra extra chodzi. :) :)
No miałem dwa zgrzyty ale naszczęście nawet mi się udało je wymanewroeać :) :)
KDE: okna: Qtcurve (Flat), ikony: H2O, menu start: Diamond

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

KDE Plasma 5

Obrazek

KDE Plasma 5 transparrent :)

Obrazek

Zgnomowane KDE Plasma 5 :)

Obrazek
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: marcin1982 »

Obrazek

Arch Linux Xfce

Obrazek

Debian Jessie Xfce
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Obrazek

Obrazek

stable/mate
Awatar użytkownika
navigator
Beginner
Posty: 365
Rejestracja: 25 grudnia 2013, 16:13

Post autor: navigator »

debian wheezy7.7xfce4.8
ikony: OSDark blue

debian xfce4.8
Obrazek
Awatar użytkownika
navigator
Beginner
Posty: 365
Rejestracja: 25 grudnia 2013, 16:13

Post autor: navigator »

Debian7.7 (wheezy) Gnome3.4.2 Numix:

Obrazek
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Obrazek

Obrazek
nowa25
Posty: 10
Rejestracja: 17 listopada 2014, 10:46

Post autor: nowa25 »

Minimalizm: Xfce+Numix
Obrazek
ODPOWIEDZ