autostart aplikacji uruchomionych podczas poprzedniego zamykania systemu

Ogólne pytania dotyczące systemu
Hypnos
Posty: 66
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 15:08

autostart aplikacji uruchomionych podczas poprzedniego zamykania systemu

Post autor: Hypnos »

Witam. Jak nazywa się demon zapewniający autostart aplikacji, które działały podczas poprzedniego zamykania systemu. Do niedawna wystarczyło, że odpaliłem jakąś aplikację i przy np. restarcie wczytywała się i uruchamiała automatycznie (przynajmniej do czasu jej ręcznego zamknięcia) ?
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6377
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

A jakie środowisko graficzne?
Hypnos
Posty: 66
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 15:08

Post autor: Hypnos »

kde4
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: marcin1982 »

Sprawdź co masz zaznaczone w ustawieniach KDE4: Uruchamienie i wyłączanie -> Zarządzanie sesją.

Zajrzyj jeszcze do karty Samoczynne uruchamianie.
Hypnos
Posty: 66
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 15:08

Post autor: Hypnos »

Nie chodzi mi o informację jak dodać program do autostartu. Doprecyzuję zatem na przykładzie icedove lub amaroke. Do tej pory wystarczyło raz włączyć icedove, amaroke czy clementine. Jeżeli z poziomu danej aplikacji nie wybrałem opcji zakończ, to nawet po zamknięciu i ponownym rozruchu systemu, aplikacja sama wstawała.Działo się tak z każdą appką. Teraz po zamknięciu systemu i ponownym rozruchu muszę ponownie odpalać icedove, pidgina itp. Nie intersuje mnie autostart, a dokładnie opcja o której piszę. Czasem decyduję się na zamknięcie np. icedove, pidgina i wtedy przy kolejnym rozruchu mają nie wstać automatycznie, a np. clemetine już tak. mam nadzieję że wyrażam się jasno. Do niedawna działało to wyśmienicie. Po ostatnich aktualizacjach do wheezy'ego przestało
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: marcin1982 »

Przecież napisałem wyżej. Sprawdziłem to jeszcze i opcja o którą ci chodzi znajduje się tutaj: Zarządzanie sesją -> Przy logowaniu:

Obrazek

Po restarcie system przywraca sesję środowiska graficznego w takim stanie, w jakim była tuż przed wylogowaniem lub restartem systemu.

Jeśli masz zaznaczoną tą opcję - może to sugerować błędy - pokaż zawartość pliku
~/.xsession-errors
:

Kod: Zaznacz cały

cat ~/.xsession-errors
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6377
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

A jak instalowaliście to kde? Może brakuje jakiejś paczki i przez to nie działa. Pełna instalacja KDE czy tylko plasma-desktiop = minimalna itp
Awatar użytkownika
vorlog
Posty: 3
Rejestracja: 01 sierpnia 2007, 21:38
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: vorlog »

KMenu>Zakończ>Sesja- Zapisz sesję :)

Witam po latach :)
V.
ODPOWIEDZ