Aktualizacja i repo Debian - jak to zrobi

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

neo86 to ile Ty tych backupów masz o_O ?? dzizes..chce Ci się??
Awatar użytkownika
jack9
Posty: 66
Rejestracja: 01 marca 2014, 17:40

Post autor: jack9 »

i tak przy jakiś problemach w trakcie instalacji aktualizacji w testingu (rzadko kiedy), trzeba wrócić do terminalu ...
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

bez konsoli i jej znajomości na linuksie (a w szczególności na linuksie rasowym jakim jest debian) to można sobie pobrykać kilka miechów i wyrzucić kompa przez okno gdy nadejdą kłopoty i potknięcia, bo nic innego nie pomoże wtedy...;>

ps. chcesz się bawić w synaptica to polecam wydanie stabilne, na testingu a tym bardziej wymieszanym z innymi wydaniami wcześniej czy później się wyłożysz używając tego dziadostwa.,.
tomaszzegar
Posty: 33
Rejestracja: 12 sierpnia 2014, 16:13

Post autor: tomaszzegar »

Posiadam GNOME. Synaptic był już po instalacji systemu i też zdarza mi się go użyć na zmianę z PackageKit, ale wolałbym coś lepszego, ładniejszego :D

Menel pobrałem paczkę z ze strony, którą podałeś i otworzyłem ją programem GDebi, ale chwilę po rozpoczęciu instalacji program został zamknięty samoczynnie bez żadnej informacji.
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: marcin1982 »

Podaj wynik polecenia z terminala - jako root:

Kod: Zaznacz cały

dpkg -i /ścieżka/do/pobranej/paczki/nazwa.deb
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

tomaszzegar wszystko co jest na tej stronie możesz zainstalować menedżerem pakietów

przykładowo

Kod: Zaznacz cały

apt-get install software-center
druga sprawa, paczka jest dostępna tylko dla wydania stabilnego a masz bodajże testinga?...dodaj wpisy wydania stabilnego, spinuj, pociągnij zależności..
tomaszzegar
Posty: 33
Rejestracja: 12 sierpnia 2014, 16:13

Post autor: tomaszzegar »

Wykonałem polecenie dpkg -i /ścieżka/do/pobranej/paczki/nazwa.deb i pokazała się ikona software center na górnym pasku, program zaczął mulić i rozpłynął się w powietrzu.

A gdy wykonałem polecenie
apt-get install software-center konsola zwróciła wynik w postaci mniej więcej takiej - coś tam nie ma kandydata do instalacji.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

a co ja pisałem wyżej koluniu?
druga sprawa, paczka jest dostępna tylko dla wydania stabilnego
Awatar użytkownika
neo86
Beginner
Posty: 285
Rejestracja: 16 października 2013, 00:03
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: neo86 »

Menel pisze:neo86 to ile Ty tych backupów masz o_O ?? dzizes..chce Ci się??
Duuuuuuużo :) Tak chce mi się... Chcesz wiedzieć ile ich mam to policz sobie. Robię Update (i backupy) od 10.07.2014 średnio 2 czasem 3 razy w tygodniu :] Miejscem na dysku się nie martwię mam dysk 1 Tera.
Awatar użytkownika
jack9
Posty: 66
Rejestracja: 01 marca 2014, 17:40

Post autor: jack9 »

tomaszzegar pisze:Wykonałem polecenie dpkg -i /ścieżka/do/pobranej/paczki/nazwa.deb i pokazała się ikona software center na górnym pasku, program zaczął mulić i rozpłynął się w powietrzu.

A gdy wykonałem polecenie
apt-get install software-center konsola zwróciła wynik w postaci mniej więcej takiej - coś tam nie ma kandydata do instalacji.
postaw sobie Debiana stable na początek to jest lepsze rozwiązanie
ODPOWIEDZ