Serwer dedykowany - separacja us

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
khayyin
Posty: 2
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:45

Serwer dedykowany - separacja usług

Post autor: khayyin »

Cześć,

Niebawem przenoszę do ovh serwer na którym będzie około 200 stronek które generują średni ruch. Planuję zakupić serwer dedykowany i go zwirtualizować. W związku z tym mam do was pytanie jaka koncepcja będzie optymalna ? Kilka VPSów np 5 i na każdym po 40 stron, 40 baz itp... Jakby niezależnie od siebie. Czy też druga opcja zrobić 4 serwery wirtualne - 1. Web 2. SQL 3. Mail 4.DNS. Jeśli ta druga opcja chciałbym Was prosić o pomoc. Generalnie zależy mi żeby wszystko działało pod kontrolą panelu ISPconfig. Jeśli jednak wybrał bym drugą opcję nie do końca wiem które pakiety instalować na którym serwerze a planuję pracować zgodnie z poradnikiemhttp://www.howtoforge.com/perfect-serve ... spconfig-3

Wirtualizacja oczywiście openVZ.

Wszelkie propozycje mile widziane !Obrazek
mariaczi
Member
Posty: 1343
Rejestracja: 08 lutego 2008, 12:58
Lokalizacja: localhost@śląskie

Post autor: mariaczi »

Dla OpenVZ możesz użyć proxmox'a.
khayyin
Posty: 2
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:45

Post autor: khayyin »

mariaczi, Ja z wirtualizacją nie mam problemu. Problem mam z instalacją usług na serwerach wirtualnych.
piroaa
Beginner
Posty: 324
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 14:46

Post autor: piroaa »

Ciężko coś konkretnego doradzić tak prawdę powiedziawszy każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, bo tak jak postawisz wszystko na 5 wirtualkach to na plus na pewno możesz zaliczyć redundancję tego bo jak jedna padnie z jakiegoś powodu to poleci tylko 40 stron a nie wszystkie, wydaje mi się że 5 wirtualek będzie jednak generowało większe obciążenie dla głównego serwera bo nie dość że 5 maszyn to jeszcze na każdej dublujesz dokładnie te same usługi, inna kwestia to 5 publicznych IP, no chyba że zwirtualizujesz też ruter.
Robienie tego tak że na jednej SQL na innej WWW, obsługa skryptów jeszcze gdzieś indziej niby obciążenie mniejsze bo nie dublujesz usług ale poszczególne usługi zamiast gadać ze sobą po socketach będą musiały gadać po IP i znowu w plecy na narzut na protokół, z drugiej z kolei strony tak się robi więc może ten narzut nie taki wielki ? No i w tym przypadku też albo wizualizujesz router albo masz pule adresów IP.
No i najprostsze rozwiązanie wrzucenie wszystkiego na jedną wirtualkę nie potrzeba dodatkowych adresów, wszystko może gadać po socketach więc szybko, minus tylko taki że jak ci padnie serwer to polegnie wszystkie 200 stron zamiast 40 ...

No to sobie pogdybałem, jak widzisz straszny ze mnie czarnowidz i wszędzie widzę same minusy może ktoś z większym doświadczeniem podpowie ci jak należy to zrobić w sposób prawidłowy.

P.S.
Ja biorąc pod uwagę że obciążenie raczej małe skłaniał bym się ku opcji 3 ale nie wiem czy to na pewno dobry wybór i sam chętnie poznam opinię innych.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ