B

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
ryba84
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 08 lipca 2007, 14:55
Lokalizacja: LDZ

Błąd podczas budowania pakietu z kernelem 3.15.1

Post autor: ryba84 »

Witam.

Mam problem ze zbudowaniem pakietów kernela. Wyskakuje mi taki błąd podczas budowy pakietu (kompilacja przechodzi bez błędów):

Kod: Zaznacz cały

/usr/bin/make EXTRAVERSION=-ryba INSTALL_MOD_PATH=/usr/src/linux/debian/linux-image-3.15.1-ryba      \
                INSTALL_FW_PATH=/usr/src/linux/debian/linux-image-3.15.1-ryba/lib/firmware/3.15.1-ryba  \
                INSTALL_PATH=/usr/src/linux/debian/linux-image-3.15.1-ryba//boot  install
make[2]: Wejście do katalogu `/usr/src/linux-3.15.1'
scripts/kconfig/conf --silentoldconfig Kconfig
make[2]: Opuszczenie katalogu `/usr/src/linux-3.15.1'
make[2]: Wejście do katalogu `/usr/src/linux-3.15.1'
sh /usr/src/linux-3.15.1/arch/x86/boot/install.sh 3.15.1-ryba arch/x86/boot/bzImage \
                System.map "/usr/src/linux/debian/linux-image-3.15.1-ryba//boot"
run-parts: executing /etc/kernel/postinst.d/dracut 3.15.1-ryba /usr/src/linux/debian/linux-image-3.15.1-ryba//boot/vmlinuz-3.15.1-ryba
FATAL: could not load /boot/System.map-3.15.1-ryba: No such file or directory
dracut: Generating /boot/initrd.img-3.15.1-ryba
F: /lib/modules/3.15.1-ryba//modules.dep is missing. Did you run depmod?
run-parts: /etc/kernel/postinst.d/dracut exited with return code 1
make[3]: *** [install] Błąd 1
make[2]: *** [install] Błąd 2
make[2]: Opuszczenie katalogu `/usr/src/linux-3.15.1'
make[1]: *** [debian/stamp/install/linux-image-3.15.1-ryba] Błąd 2
make[1]: Opuszczenie katalogu `/usr/src/linux-3.15.1'
make: *** [kernel_image] Błąd 2
Debian stable. Wersja kernel-package to 12.036+nmu3. Aktualzacja kernel-package do wersji z testing nie wchodzi w grę, bo pociągnie za dużo zależności. Swoją drogą ciekawe czy w testing lub sid występuje ten sam problem.
Jak ma ktoś jakiś pomysł to będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
Rafal_F
Moderator
Posty: 2350
Rejestracja: 29 sierpnia 2008, 16:45

Post autor: Rafal_F »

Na testingu pakiet zbudował się poprawnie. Jakiego polecenia użyłeś?
Wszystko wskazuje na to że będziesz musiał poczekać na odpowiednie aktualizacje.
Awatar użytkownika
markossx
Beginner
Posty: 489
Rejestracja: 26 maja 2007, 16:01
Lokalizacja: Polska

Post autor: markossx »

Jest pytanie:
Did you run depmod?
Awatar użytkownika
ryba84
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 08 lipca 2007, 14:55
Lokalizacja: LDZ

Post autor: ryba84 »

Użyłem polecenia:

Kod: Zaznacz cały

make-kpkg --initrd --rootcmd fakeroot --append-to-version=-ryba --revision=01 kernel_image kernel_headers
@markossx też zauważyłem to pytanie, ale powinien go uruchomić skrypt pakujący i wcześniej go uruchamia. Jak widzę to problem leży w ścieżkach gdyż skrypt zamiast szukać w INSTALL_MOD_PATH to szuka bezpośrednio w /boot i /lib gdzie nie ma tych plików bo kernel jeszcze nie jest zainstalowany.
No cóż skoro pakiety budują się w testing to chyba pozostaje zrobić małego chroota i tam zbudować kernel. Ew. później może jeszcze spróbuję testowo podrzucić mu te pliki we właściwe miejsca i go lekko oszukać ;)
ODPOWIEDZ