S

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
uboot
Posty: 39
Rejestracja: 16 listopada 2013, 08:12
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: uboot »

Niestety też nie pomogło.

Wydaje mi się, że lepiej już było na zamkniętych i kernelem 3.2 nawet przy odtwarzaniu mniej było tych załamań /może tak mi się wydaje/. Jak myślisz wrócić do tamtych ustawień i szukać rozwiązania tak jak mówiłeś google screen tearning czy zostac na otwartych?

Dodane:
Znalazłem, że kiedyś komuś pomogło włączenie synchronizacji pionowej v-sync ale jeszcze nie doczytałem jak to włączyć, więc nie testowałem
pozdrawiam

Dodane 2:
Doszedłem do kompromisów i poradziłem sobie z tym problemem. Zainstalowałem środowisko Gnome 3 z widokiem klasycznym i podpieram się programami użytkownika pone 13. Zostałem na otwartych sterownikach, filmy odtwarzają się bez żadnych tearingów a icewaelse płynnie otwiera strony i filmiki. Xfce pozostawiłem na drugim planie i jak będą pomysły to przetestuję.
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc bo dużo z tego się nauczyłem.
Awatar użytkownika
uboot
Posty: 39
Rejestracja: 16 listopada 2013, 08:12
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: uboot »

Witam wszystkich
Nawiązując do tego tematu zresztą założonego przez mnie chciałem zainteresowanym powiedzieć, którzy mają problem ze screen tearlingiem, że znalazłem bardzo łatwy sposób / przynajmniej przy mojej karcie graficznej/ na wyeliminowanie tego dziadostwa na każdym środowisku graficznym. Mianowicie zainstalowałem sterownik zamknięty ze strony producenta i we właściwościach karty tzn. Catalyst Control Center włączamy odświeżanie pionowe ! I po problemie. Jakość filmów jest ok Nie ma problemów ze środowiskami KDE, Gnome 3 czy Xfce. ;) ;)
Pozdrawiam i dziękuje w szczególności Rafałowi F za pomoc
ODPOWIEDZ