Jaki system na s

Problemy dotyczące innych systemów operacyjnych
Jdwind
Posty: 60
Rejestracja: 17 lipca 2007, 14:20
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Jdwind »

Kość 512MB można kupić za naprawdę niewielkie pieniądze, jak się znajdzie ktoś w potrzebie. Wystarczy przeglądać lokalne ogłoszenia.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6369
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Też się zgadzam. Kup pamięć bo to wcale nie jest taki zły komputer. Windows XP spokojnie hulał na takim za dawnych czasów...
Jak dokupisz pamięć to i spokojnie Debiana Squeeze, Wheezy uciągnie. Ubuntu i Fedora nie ma co się oszukiwać ale są raczej na nowsze sprzęt.
Zawsze wspierali nowości.
Awatar użytkownika
DaVidoSS
Junior Member
Posty: 875
Rejestracja: 06 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: ~/

Post autor: DaVidoSS »

Windows 95'
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6369
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Windows95 to już przeżytek. Windows95 działał mi na komputerze Pentium 60 MHz z 4 MB pamięci RAM.
Windows Xp, z Windowsów to minimum aktualnie. Windows 98 nikt nie pamięta, wsparcia nie ma już. I działa na tym sprzęcie. Nie wpędzaj kolegi w przedpotopowe rozwiązania. Bo to było dobre w 1995 roku, czyli prawie 17 lat temu. W informatyce to już bardzo dużo. Do klamotów nie ma co wracać.

A próbowałeś uruchomić Debiana Squeeze/Wheezy z fluxboksem na tym komputerze? Może i będzie działać.
Van Pytel
Beginner
Posty: 166
Rejestracja: 09 maja 2010, 17:05

Post autor: Van Pytel »

Jeśli nie chcesz jakiejś dystrybucji Linuksa, to Windows XP powinien bez problemu na tym sprzęcie działać.
Awatar użytkownika
uboot
Posty: 39
Rejestracja: 16 listopada 2013, 08:12
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: uboot »

Witam mam pytanie odnośnie tego tematu. Jaki polecicie ustawienia dla mojego starego lapka
Intel Pentium 1,6 MHz 1 GB ram, karta ATI Mobility Radeon 7500 32 mb
debian Wheezy ze środowiskiem XFCE4 da rade i jaki plik najlepiej pobrać ?
Awatar użytkownika
Rafal_F
Moderator
Posty: 2350
Rejestracja: 29 sierpnia 2008, 16:45

Post autor: Rafal_F »

Może lepiej sprawdź LXDE jako środowisko graficzne.
Obraz dla i386.
Awatar użytkownika
uboot
Posty: 39
Rejestracja: 16 listopada 2013, 08:12
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: uboot »

dzięki
Awatar użytkownika
neo86
Beginner
Posty: 285
Rejestracja: 16 października 2013, 00:03
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: neo86 »

Dobrym systemem na stary komputer jest AVLinux bazuje na Debian 6 (Old-Stable) ze środowiskiem graficznym LXDE. Ma już w sobie preinstalowane nie-wolne kodeki audio-video,java i flash.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

@uboot, parametry sprzętu nie są takie złe, tylko ta karta jest straszna ;) , ja na celeronie 1.6 i 992mb ramu spokojnie mam debiana8 amd64+xfce4 i chodzi bardzo dobrze tylko kartę mam trochę lepszą.
Jak bym się uparł to nawet kde4 z powyłączanymi wodotryskami i nepomukami by znośnie chodziło...
ODPOWIEDZ