[+] kio-mtp + KDE + Debian Jessie

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
Bastian
Member
Posty: 1424
Rejestracja: 30 marca 2008, 16:09
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Bastian »

Witajcie,

Na wstępie tylko powiem, że nie znalazłem wątku dotyczącego problemowi, który mam, więc jeśli takowy istnieje to proszę o linka a moderatora o zamknięcie tego wątku.

Otóż, od czasu gdy na moich urządzeniach przenośnych pojawił się nowy android, gdzie jedyną natywną metodą transferu plików jest protokół MTP, mam problem z wykryciem telefonu pod linuksem. Do niedawna problem był o tyle większy, że nie było w repo pakietu kio-mtp, który dodaje funkcjonalność obsługi mtp do Dolphina. (tak piszą przynajmniej). Ku mojej radości ostatnio (pewnie po przejściu na Jessie) pakiet ten został dodany, więc nie czekając, zainstalowałem go. Rebootnąłem system, jednak podłączenie telefonu, nie przynosi żadnego rezultatu. Żadne urządzenie nie pojawia się w KDE, czy samym Dolphinie. Nie dziwota, bo nawet kernel nie widzi detekcji nowego sprzętu (co już jest dość dziwne samo w sobie..)

Czy Wam udało się zmusić kio-mtp do działania?

Pzdr

Edycja:
HA! Na windowsie też nie działa. Znaczy się, że wersja andka do bani. Chyba czas na cyanogenmoda.

pzdr

Edycja 2:
Ok. Problemem okazał się kabelek usb. Na innym kabelku działa bezproblemowo. Temat do zamknięcia.
ODPOWIEDZ