pidgin automatyczny bot

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
liske1
Beginner
Posty: 110
Rejestracja: 12 maja 2012, 13:54

pidgin automatyczny bot

Post autor: liske1 »

Witam!
Zwracam się do was z następującym problemem. Otóż chcę aby wieloplatformowy komunikator (znalazłem pidgin) odpowiadał automatycznie jak będę w stanie "zaraz wracam" podaną treść.

Nie umiem nic takiego zrobić szukam po konfiguracji i nic niestety nie umiem zrobić.

Komunikator używam do:
Skype (chat), gg, facebook.
Awatar użytkownika
Van
Beginner
Posty: 194
Rejestracja: 04 lipca 2009, 11:54

Post autor: Van »

Jest do tego wtyczka. Nazywa się Autoreply. Zainstaluj sobie najlepiej z repozytorium wszystkie wtyczki do Pidgina, fajne rzeczy można znaleźć :)
liske1
Beginner
Posty: 110
Rejestracja: 12 maja 2012, 13:54

Post autor: liske1 »

Zainstalowałem ten Autoreply (zaraz będę go testować).
Tylko takie pytanie poza:
Gdzie znajdę całe repozytorium?
Dominik
Beginner
Posty: 209
Rejestracja: 22 lutego 2007, 21:29
Lokalizacja: katowice

Post autor: Dominik »

Całe repozytorium pidgina czy tylko te wtyczki z dystrybucji? To drugie to masz wpisane w sources.list. I spokojnie poczytasz sobie o wtyczkach w opisie pakietów.
Osobiście doradzam odwrotną praktykę niż Van, instaluj tylko te wtyczki, których potrzebujesz.

Przy nieoficjalnych wtyczkach, poza dystrybucyjnych itp. developerzy umywają ręce.
Jeżeli upierasz się przy używaniu czegoś pidginowego, czego nie masz w repozytorium Debiana, obejrzyj tą stronę:https://developer.pidgin.im/wiki/ThirdPartyPlugins
Tym razem zdecydowanie nie próbuj instalować wszystkiego na raz, bo da się tak "powiesić komputer na pidginie". Przetestuj jedną dwie rzeczy, usuń i dopiero instaluj następne. Problemy były za czasów Etcha, ale nikt nie zagwarantuje Ci, że w nowszych wersjach pidgina, (i w nowszych dystrybucjach Debiana) nie wrócą stare konflikty między wtyczkami.
liske1
Beginner
Posty: 110
Rejestracja: 12 maja 2012, 13:54

Post autor: liske1 »

To wiem, że nie instalować wszystkich tylko właśnie szukałem strony która pozwoli mi znaleźć gdzie dane plugini się znajdują oraz do czego służy, tak aby móc rozbudować swój pidgin o wiele możliwości bez potrzeby instalowania innego oprogramowania :)
Awatar użytkownika
Van
Beginner
Posty: 194
Rejestracja: 04 lipca 2009, 11:54

Post autor: Van »

Dominik pisze:Całe repozytorium pidgina czy tylko te wtyczki z dystrybucji? To drugie to masz wpisane w sources.list.
...
Nonsens. Używam dziesięciu różnych wtyczek, testowałem dwa, trzy razy tyle i może ze dwa razy miałem jakikolwiek problem z ich stabilnością - nigdy żadna nie zawiesiła mi systemu. Cała masa z nich jest naprawdę użyteczna i doskonale rozszerza użyteczność pidgina.
ODPOWIEDZ