cairo-desk i brak przezroczysto

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
jacek21
Posty: 13
Rejestracja: 29 marca 2013, 01:16

cairo-desk i brak przezroczystości

Post autor: jacek21 »

Witam po krótkiej przerwie..

Mam kolejny problem, gdyż lubię mieć szybkie wybieranie pod ręką, postanowiłem znaleźć jakiegoś panel i trafiło na cairo, lecz jest jeden niepożądany efekt, a konkretnie:

http://zapodaj.net/4b16be43f3cd2.png.html

Chodzi o to czarne tło, które powinno być przezroczyste.

Zanim założyłem tutaj wątek poszukałem trochę i znalazłem np. to: http://www.pclinuxos.com/forum/index.php?topic=102454.0

Mam compiza, próbowałem ustawić cairo-dock -c i efekt:

Kod: Zaznacz cały

============================================================================ 
	Cairo-Dock version: 2.1.3-10-lucid
	Compiled date:  Oct  9 2010 07:11:14
	Running with OpenGL: 1
 ============================================================================


OpenGL config summary :
 - bNonPowerOfTwoAvailable : 1
 - bPBufferAvailable : 1
 - direct rendering : 1
 - bTextureFromPixmapAvailable : 1
 - GLX version : 1.4
 - OpenGL version: 4.0.10188 Compatibility Profile Context
 - OpenGL vendor: ATI Technologies Inc.
 - OpenGL renderer: ATI Mobility Radeon HD 5400 Series 


activating pbuffer, usually buggy drivers will crash here ... ok, they are fine enough.
warning :  (cairo-dock-launcher-factory.c:cairo_dock_load_icon_info_from_desktop_file:406)  
  while trying to load 01gcalctool.desktop : Plik klucza nie zawiera klucza "Is container"
warning :  (cairo-dock-launcher-factory.c:cairo_dock_load_icon_info_from_desktop_file:406)  
  while trying to load 01empathy.desktop : Plik klucza nie zawiera klucza "Is container"
warning :  (cairo-dock-launcher-factory.c:cairo_dock_load_icon_info_from_desktop_file:406)  
  while trying to load 01f-spot.desktop : Plik klucza nie zawiera klucza "Is container"
warning :  (cairo-dock-launcher-factory.c:cairo_dock_load_icon_info_from_desktop_file:406)  
  while trying to load 01inkscape.desktop : Plik klucza nie zawiera klucza "Is container"
cairo_dock_replace_values_in_conf_file (/root/.config/cairo-dock/current_theme/plug-ins/dnd2share/dnd2share.conf)
warning :  (cairo-dock-keyfile-utilities.c:cairo_dock_open_key_file:34)  
  Nie ma takiego pliku ani katalogu
warning :  (cairo-dock-keyfile-utilities.c:cairo_dock_open_key_file:34)  
  Nie ma takiego pliku ani katalogu
warning :  (cairo-dock-dbus.c:cairo_dock_get_session_connection:40)  
  Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.
warning :  (cairo-dock-dbus.c:cairo_dock_get_session_connection:40)  
  Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.
dbus_g_connection_register_g_object: assertion `connection != NULL' failed
warning :  (cairo-dock-dbus.c:cairo_dock_get_session_connection:40)  
  Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.
(null) -> -1;-1
warning :  (cairo-dock-application-factory.c:cairo_dock_create_surface_from_xpixmap:106)  


itd.

Dodam, że na początku wyskakiwał błąd, że nie ma /root/.config/cairo, czy coś w tym stylu, więc go stworzyłem i efekty widać powyżej.

Czy miał ktoś jeszcze podobny problem i wie jak go rozwiązać?
ODPOWIEDZ