Dodanie domeny przez putty

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
krychap
Posty: 3
Rejestracja: 04 października 2012, 13:55

Dodanie domeny przez putty

Post autor: krychap »

Witam.

M
am pytanie, jak dodać domenę do serwera przez putty?
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Post autor: pawkrol »

W jakim sensie domenę:
Domenę internetową?
Domenę na sambie?
krychap
Posty: 3
Rejestracja: 04 października 2012, 13:55

Post autor: krychap »

Przepraszam, oczywiście domenę .pl. Muszę instalować panele administracyjne np.: ISP CONFING. Czy można poprzez putty jakość ją dodać?
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Post autor: pawkrol »

Dalej nie wiem o co chodzi.
  • Czy ty chcesz zainstalować panel ISPConfig przez poprzez powłokę? Jeśli tak, to owszem jesteś w stanie to zrobić w puttym.
  • Czy masz już zainstalowane ISPConfig i chcesz w shell dodać domenę. Tu jest problem. Możesz oczywiście dodać nową strefę w /etc/bind będzie ona działać, ale nie będzie widoczna w panelu, chyba że dodasz ją jeszcze do bazy danych ale musisz wiedzieć co i do jakiej tabeli wpisać a to jest trudniejsze.
krychap
Posty: 3
Rejestracja: 04 października 2012, 13:55

Post autor: krychap »

Chodzi mi aby dodać domenę .tk do serwera vnc, gdzie mam zainstalowanego Debiana.
sethiel
Junior Member
Posty: 762
Rejestracja: 28 stycznia 2008, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: sethiel »

krychap pisze:gdzie mam zainstalowanego Debiana.
Zabrakło Ci chyba pytajnika pod koniec zdania. Przypuszczam że masz go zainstalowanego na komputerze, lub urządzeniu klasy komputer wyposażonej w procesor, pamięć i inne podzespoły.
Co do dodania domeny do serwera vnc. to przypuszczam, że wystarczy dodać jedno do drugiego: czyli vnc.tk i domena jest już dodana.

A tak na poważnie, dopóki nie napiszesz o co Ci chodzi dopóty uzyskasz niezbyt wiążące i ogólne odpowiedzi.
ODPOWIEDZ