Debian na 128 MB - jak?

Ogólne pytania dotyczące systemu
kudzu
Posty: 51
Rejestracja: 19 lipca 2012, 19:54
Lokalizacja: Kraków

Debian na 128 MB - jak?

Post autor: kudzu »

Witam.
Wykorzystuję terminal Wyse jako serwer plików w domu. Na razie pracuje na HDD 60 GB podłączonym do IDE1 i Mintem na pokładzie (wcześniej któryś z ostatnich Debianów). Niestety nawet tego dysku 2,5" nie da się upchnąć do środka, dlatego chcę wykorzystać oryginalny dysk flash 128 MB na system, a HDD sieciowy podłączyć przez USB.
Ale szukałem, szukałem i nie znalazłem sposobu na postawienie systemu tylko z tym, co potrzebuję, a mianowicie:
* tylko konsola,
* samba,
* cups,
* mpd,
* splix (sterowniki do drukarki Samsung).

Jak to zrobić, żeby zainstalować gołą bazę z możliwością dogrania pakietów? Bo więcej jak 100 MB nie powinno to zająć. Od razu wspomnę, że dla netinst zabrakło miejsca, a buissnesscard nie ruszył (coś z połączeniem z mirrorami).

Proszę o podpowiedź.
mlodir
Posty: 30
Rejestracja: 31 maja 2009, 16:45

Post autor: mlodir »

Awatar użytkownika
mati75
Junior Member
Posty: 623
Rejestracja: 30 lipca 2009, 11:19
Lokalizacja: default city

Post autor: mati75 »

http://grml.org/download/ grml small z własną wersją jądra i usuniętym oprogramowaniem.
kudzu
Posty: 51
Rejestracja: 19 lipca 2012, 19:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kudzu »

mati75 pisze:http://grml.org/download/ grml small z własną wersją jądra i usuniętym oprogramowaniem.
Stabilne wydanie ma ~150 MB. Pobrałem na razie netboot, ale próbowałem tak samo z Debianem i nie udało się.

Męczę teraz Puppy w specjalnym wydaniu BrowserLinux (obraz niecałe 100 MB), ale już się coś pochrzaniło i musiałem ratować obecny system (na szczęście grub się odbudował). Wspomnę tylko, że w pewnym momencie miałem wpięte dwa dyski USB (oba ze startowym systemem) i jeden ATA z linuksowymi partycjami. Drugi raz tego błędu nie popełnię, bo nie wiedzieć czemu wszystko się miesza.

A może jest jakaś opcja postawienia bardzo okrojonego Debiana (aktualne jądro plus podstawowe pakiety)?


Spróbowałem zainstalować DSL. Niestety, o ile z napędu USB uruchamia się, o tyle z napędem ATA nie ma szans. Opcja:

Kod: Zaznacz cały

USB-HDD Pendrive Install
z wiadomych względów pomija pamięć podłączoną do IDE. Za to opcja:

Kod: Zaznacz cały

Instal to Hard Drive
zgłasza błąd zapełnionego dysku - to też się zgadza, bo według dokumentacji system wymaga200 MB do instalacji na HDD.
ODPOWIEDZ