[+] XFCE - zmiana motywu programu na inny niż systemowy

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Silneus
Posty: 13
Rejestracja: 22 maja 2011, 20:53

[+] XFCE - zmiana motywu programu na inny niż systemowy

Post autor: Silneus »

Witam.
Używam
Debiana w wersji stabilnej z XFCE 4.6.2. Część programów przyjmuje systemowy motyw wyglądu. Czy jest możliwość zmiany tych ustawień, jeśli opcje programowe nie oferują zmiany wyglądu. W szczególności chodzi mi o aplikacje Codelite.
Pozdrawiam,
Silneus
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Tematy ściągasz z http://xfce-look.org . Rozpakowujesz, tworzysz w katalogu domowym użytkownika katalog .themes i tam temat kopiujesz rozpakowany. Następnie zmieniasz w konfiguracji. Wszystkie ikony, tematy myszy wrzucasz to katalogu .icons w katalogu domowym.
Silneus
Posty: 13
Rejestracja: 22 maja 2011, 20:53

Post autor: Silneus »

Nie wiem czy zostałem poprawnie zrozumiany.
Chodzi mi o to aby zostawić motyw systemowy a zmienić wygląd pojedynczych aplikacji na inny niż systemowy, w wypadku kiedy aplikacja nie oferuję edycji wyglądu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Tak się nie da. Chyba, że uruchamiasz aplikację jako inny użytkownik, a on ma ustawiony inny wygląd. Inaczej się nie da przypisać wyglądu dla poszczególnych aplikacji.
Silneus
Posty: 13
Rejestracja: 22 maja 2011, 20:53

Post autor: Silneus »

Ok, dzięki za wyjaśnienie :) .
Kim
Posty: 12
Rejestracja: 18 marca 2010, 19:13

Post autor: Kim »

Yampress pisze:Tak się nie da. Chyba, że uruchamiasz aplikację jako inny użytkownik, a on ma ustawiony inny wygląd. Inaczej się nie da przypisać wyglądu dla poszczególnych aplikacji.
Na pewno?
http://urukrama.wordpress.com/2008/07/1 ... lications/

Kod: Zaznacz cały

GTK2_RC_FILES=/path/to/your/theme/gtkrc application-command
Zakładając, że jest to aplikacja GTK2. Nie wiem, jak jest w GTK3, możliwe, że podobnie tam sprawa wygląda.
A większość aplikacji Qt da się uruchomić z parametrem -style:

Kod: Zaznacz cały

psi -style Oxygen
Dla przykładu.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Zaciekawiłeś mnie. Każdej aplikacji zmienisz wygląd, czy tych, które na to pozwalają? Czy tych, które korzystają ze stylu gtk/qt itp.
Kim
Posty: 12
Rejestracja: 18 marca 2010, 19:13

Post autor: Kim »

Napisałem, jak można to zrobić w aplikacjach GTK i Qt, jak jest w innych, nie wiem. Tym mykiem z GTK to sam się kiedyś bawiłem, dla niektórych aplikacji ustawiłem inne style GTK, niż domyślny opisany w ~/.gtkrc-2.0 i działało.

Z tego, co wyczytałem, Codelite jest właśnie w GTK (dokładnie WXwidgets), więc przeszkód dla zmiany stylu nie widzę.

Najlepiej niech kolega Silneus sam sprawdzi. Systemu tym nie rozwali, to mogę zagwarantować ;)
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

No dobrze. Żaden myk. Są aplikacje na gtk i na qt i w zależności jaki styl ustawisz tak wszystkie aplikacje korzystające z tego stylu będą używały tego stylu. No chyba, że aplikacja pozwoli ustawić indywidualnie styl. Albo aplikacje takie jak opera aktualnie nie korzystają z gtk a nie qt.

A tu kolega chce ustawić konkretną aplikację z konkretnymi stylami. Co nie jest takie proste i o ile jest w ogóle wykonalne. Więc to mnie trochę zdziwiło. No cóż może wiesz więcej i znasz się lepiej więc zapytałem. Nie muszę wszystkiego umieć. A nikt nie wie co sam umiem.
ODPOWIEDZ