Iceweasel wy

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Jdwind
Posty: 60
Rejestracja: 17 lipca 2007, 14:20
Lokalizacja: Podkarpacie

Iceweasel wyłącza się w Debianie Wheezy

Post autor: Jdwind »

Witam.
J
estem początkującym użytkownikiem Debiana, właśnie przeszedłem z Ubuntu. Zainstalowałem system z płyty netinstall (jądro 3.0xx), poszło bez widocznych problemów, doinstalowałem Gnome i parę innych rzeczy, generalnie jest w porządku, poza jedną rzeczą (jedyną, którą na razie zaobserwowałem).

Mianowicie, Iceweasel5 np. podczas próby wejścia w ustawienia ,,Preferencje'', wyłącza się (to samo np. podczas próby zapisania załącznika). W konsoli wyświetla komunikat:

Kod: Zaznacz cały

iceweasel/firefox-bin: symbol lookup error: /usr/lib/gnome-vfs-2.0/modules/libfile.so: undefined symbol: gnome_vfs_unescape_string
Jedyne co znalazłem to http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=626076, ale z tego co tam czytam, to ktoś proponuje instalację najnowszej wersji 6. Może ktoś się uporał z takim błędem? Nie mogę zmienić nawet strony startowej w ustawieniach, ani miejsca zapisu plików, nie mówiąc o ściąganiu załączników.

Pozdrawiam,
Jacek
v-sgfx
Posty: 84
Rejestracja: 16 maja 2007, 22:07
Lokalizacja: olkusz

Post autor: v-sgfx »

Próbowałeś uruchomić przeglądarkę w trybie bezpiecznym (ang. safe-mode)?

Wydaj polecenie:

Kod: Zaznacz cały

apt-file search /usr/lib/gnome-vfs-2.0/modules/libfile.so 
libgnomevfs2-0: /usr/lib/gnome-vfs-2.0/modules/libfile.so
W pasku adresu wpisz:

Kod: Zaznacz cały

about:config
jeśli pokażą się opcje wyszukaj następującej:

Kod: Zaznacz cały

general.useragent.override
zmodyfikuj na:

Kod: Zaznacz cały

Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.8.1) Gecko/20061024 Firefox/3.5 (Debian)


Następnie zmodyfikuj pole:

Kod: Zaznacz cały

general.useragent.override

Kod: Zaznacz cały

Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.8.1) Gecko/20061024 Firefox/3.5 (Debian)
Jeśli powyższe pole nie istnieje, stwórz je:
Prawym przyciskiem myszy wybierz: Dodaj ustawienie typu -> Łańcuch (String) ---> Wklejasz:

Kod: Zaznacz cały

general.useragent.override
Zaś w kolejnym oknie wklej:

Kod: Zaznacz cały

Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.8.1) Gecko/20061024 Firefox/3.5 (Debian)
Być może nie zrozumiałem dobrze Twojej wypowiedzi i moja może być myląca, jeśli tak, ktoś niechaj mnie poprawi.
Jdwind
Posty: 60
Rejestracja: 17 lipca 2007, 14:20
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Jdwind »

Uruchomienie w trybie bezpiecznym nic nie daje, to samo się dzieje. A tak z ciekawości, nikt nie miał problemów z przeglądarką Iceweasel w tej wersji Debiana? A może aktualizacja do niedawno wydanej wersji 6 (firefoksa) coś daje?
diverko
Posty: 2
Rejestracja: 05 września 2009, 18:34

Post autor: diverko »

Podobny problem był tu:
http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?p ... 23#p179923
chyba rozwiązany.
ODPOWIEDZ