[+] Podzia

Pomoc dotycząca instalacji systemu
pixelnter
Posty: 11
Rejestracja: 25 kwietnia 2010, 18:49

[+] Podział partycji i instalacja Debiana

Post autor: pixelnter »

Witam.
Co prawda miałem się za to zabrać już wieki temu, jednakże dopiero teraz znalazłem czas na zamianę systemu w moim laptopie. Póki co posiadam Ubuntu i chciałbym, aby wszystkie pliki użytkowników znalazły się na Debianie.
Na dysku mam dwie partycje
[INDENT]główna - 289,9GB
wymiany - 8,19GB[/INDENT]
Chcę rozdzielić partycję główną na dwie, główną i /home. Na partycji głównej będzie zainstalowany Debian, na partycję /home mają być przeniesione dane użytkowników z Ubuntu! Czy da się tego dokonać z poziomu instalatora, ew. jakimś programem przez live-cd?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
parrotlarch
Beginner
Posty: 393
Rejestracja: 12 kwietnia 2007, 07:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: parrotlarch »

Zrób partycję za pomocą gparted, wrzuć na nią co dusza zapragnie (tylko jak chcesz władować tam /home z ubuntu, to nie masz gwarancji co do kompatybilności konfigów) i dopisz do /etc/fstab z punktem montowania /home (jest na forum o wpisach w fstab). Po restarcie system użyje nowej partycji /home.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Kopiowanie jest możliwe z poziomu instalatora ale na istniejących partycjach. Ty musisz jedną partycje rozwalić na 2 (na /home i / ). Rozwiązaniem tego jest skopiowanie tych danych na inny dysk (katalogu /home), a potem możesz się bawić.
Inaczej tego nie zrobisz.
pixelnter
Posty: 11
Rejestracja: 25 kwietnia 2010, 18:49

Post autor: pixelnter »

Dziękuje za odpowiedzi. Widzę że będę się musiał z tym trochę pobawić, kopiowanie 50GB może "troszkę" potrwać :) . No nic, dzisiaj trzeba będzie się w końcu za to zabrać. Temat można zamknąć.
ODPOWIEDZ