KDE4 dostępne w Sidzie

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Awatar użytkownika
Tomeku
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 21 marca 2009, 22:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tomeku »

No i?

Już sobie poradziłem w inny sposób.
tmy123
Beginner
Posty: 144
Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 19:43

Post autor: tmy123 »

Czy używając Compiz'a w Kde da się włączyć standardowe dekoracje okien Kde? Bo wybieram Kde4WindowDecorator, a dekoracji nie ma. Wiem, że można użyć dekoracji z emeralda, ale wolałbym te natywne kde.
milansport
Posty: 21
Rejestracja: 08 lutego 2009, 23:45
Lokalizacja: KrK

Post autor: milansport »

tmy123 pisze:Czy używając Compiz'a w Kde da się włączyć standardowe dekoracje okien Kde? Bo wybieram Kde4WindowDecorator, a dekoracji nie ma. Wiem, że można użyć dekoracji z emeralda, ale wolałbym te natywne kde.
Tak jak napisałem 2 posty niżej, u mnie przy wyborze dekoracji okien KDE4 pojawia się błąd:

Kod: Zaznacz cały

Plik wykonywalny: kde4-window-decorator PID: 3787 Sygnał: Segmentation fault (11)
i dekoracje nie działają. A co do emeralda to też nie będzie łatwo bo nie ma go w repozytorium Debiana.
tmy123
Beginner
Posty: 144
Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 19:43

Post autor: tmy123 »

No cóż, szkoda bo compiz chodzi u mnie o niebo szybciej niż kwin. Znalazłem dla emeralda motyw podobny do oxygen z kde:
http://compiz-themes.org/content/show.p ... ent=136619

Paczki z emeraldem są w tym repozytorium:

Kod: Zaznacz cały

deb http://frickelplatz.de/debian/ sid main contrib non-free
button
Beginner
Posty: 242
Rejestracja: 04 marca 2008, 16:39

Post autor: button »

Dekoracje KDE nie działają z Compizem, który jest w repozytorium. W sieci można gdzieś znaleźć działającą paczkę z Emeraldem i dodać do niej styl, który podał kolega wyżej. Można też skompilować sobie Compiza bo ten w repozytorium jest troszkę stary i nie ma kilku łat usprawniających integrację z KDE jak np. ustawienia animacji Plasmy itp.
Jak znajdę tą paczkę, to jeszcze podrzucę linka, bo całkiem niedawno instalowałem ją znajomemu i działała.
skagarak
Posty: 3
Rejestracja: 13 listopada 2010, 18:14

Post autor: skagarak »

button pisze:Dekoracje KDE nie działają z Compizem, który jest w repozytorium.
Dziwne, to o czym napisałeś bo u mnie dekoracje KDE działają, a włączyłem je poprzez fusion-icon.
dawideo
Beginner
Posty: 141
Rejestracja: 25 czerwca 2007, 11:46
Lokalizacja: Zbychowo

Post autor: dawideo »

Potwierdzam, u mnie również dekoracje okien KDE4 nie działają z Compiz'em i wywala błąd. A Emeralda już nie ma :( .
P.s. Nie wiem czy tak powinno być ale u mnie efekty Compiz działają lepiej niż te z Kwin (mniejsze zużycie procesora).
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Emerald jest w repozytorium frickelplatz. I fakt, chyba jednak Compiz działa wydajniej niż efekty kwin. Dodatkowo, compiza da się uruchomić nawet na nouveau - efektów kwin mi się nie udało.
button
Beginner
Posty: 242
Rejestracja: 04 marca 2008, 16:39

Post autor: button »

Dziwne, to o czym napisałeś bo u mnie dekoracje KDE działają, a włączyłem je poprzez fusion-icon.
Napisałem tylko jakie miałem doświadczenia, inni zdają się to potwierdzać, więc może jest to wina czegoś innego, nie wiem.

Co do Compiza i KWin, to na NVidii ten drugi jest dla mnie nieużywalny. Tnie się, pożera zasoby procesora, za to Compiz jest wydajny i działa płynnie. Może próbował ktoś instalować wersje 0.9.2 z repozytorium eksperymentalnego?
tmy123
Beginner
Posty: 144
Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 19:43

Post autor: tmy123 »

Próbowałem, ale przy compiz-kde były jakieś problemy z pakietem wirtualnym i nie dało się z tym nic zrobić.
Zablokowany