Debian - instalacja z pendrive

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Awatar użytkownika
lukasvcf
Posty: 36
Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 02:03

Debian - instalacja z pendrive

Post autor: lukasvcf »

Witam. Na początku napiszę że korzystałem z poradników dla początkujących i przejrzałem niejeden temat w tej sprawie (instalacja z USB) i niestety nie mogę sobie poradzić mimo starań. Jak zainstalować Debiana "Z" pendrive ale chodzi mi o instalacje pełną tzn. obraz pierwszej płyty CD lub DVD a nie NET INSTALL. Gdy używam programu UNETBOOTIN i za jego pomocą zrzucam obraz na pendrive wszystko idzie dobrze aż do momentu w którym zaczyna wykrywać CD-ROM no i oczywiście go nie znajduje więc ponawiam wyszukiwanie i dalej nic, nic , nic i nic. Wyczytałem gdzieś że muszą to być obrazy LIVE więc ściągam obraz LIVE Debiana ale ten natomiast nie ma opcji instalowania na dysku i dalej stoję w miejscu. No i w końcu jeden temat który mnie "PRAWIE" naprowadził, ściągnąłem GPARTED i za jego pomocą sformatowałem pendrive (8GB) i ustawiłem flagę "BOOT" wrzuciłem przez konsolę na całego pendrive plik BOOT.IMG i rzeczywiście działa no ale nie ma obrazu ISO. więc ściągnąłem odpowiedni obraz aby pasował do tej samej wersji co plik BOOT.IMG no ale pokazuje mi się komunikat że na pendrive jest dostępne tylko 220MB miejsca. Tracę już siły :(
Awatar użytkownika
parrotlarch
Beginner
Posty: 393
Rejestracja: 12 kwietnia 2007, 07:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: parrotlarch »

Ten programik zrobi ci z pendrive'a startowy dysk, na który wrzucasz dowolny obraz iso z systemem (niekoniecznie live).
http://www.pendrivelinux.com/universal- ... -as-1-2-3/
Instalowałem tak kilka ostatnich razy system (Debiana i Ubuntu) i działa bez żadnych problemów. Jak z normalnego CD. Jedyny warunek, to bios musi mieć możliwość startowania z pendrive'a. Tyle.
Awatar użytkownika
lukasvcf
Posty: 36
Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 02:03

Post autor: lukasvcf »

Tak, ale odpada ta opcja bo nie mam Windowsa tylko Ubuntu więc go nie zainstaluję.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

A zaciekawiłeś się chociaż, co to jest za strona?
http://www.pendrivelinux.com/using-unet ... rom-linux/
Awatar użytkownika
lukasvcf
Posty: 36
Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 02:03

Post autor: lukasvcf »

Tak zainteresowałem się ale dalej nie rozwiązuje to mojego problemu. Gdy próbuję zrzucić obraz przez Unetbootin instalacja zatrzymuje się na wykrywaniu dysku cd, znalazłem też fajny artykuł i zrzucałem plik boot.img.gz z pozycji konsoli plus obraz.iso ale wtedy nie wykrywał własnie obrazu iso na dysku. Co innego tyczy się obrazu net install wtedy wszystko było ok, tyle że potrzebuję mieć pełny obraz (650MB) na usb.
ODPOWIEDZ