Monitor nie przyjmuje rozdzielczo

Problemy dotyczące innych systemów operacyjnych
cable_Guy
Posty: 3
Rejestracja: 24 lipca 2010, 19:21

Monitor nie przyjmuje rozdzielczości i odświeżania narzucanej przez GUI

Post autor: cable_Guy »

Witam.
Mam następujący komunikat podczas uruchamiania systemu:

Kod: Zaznacz cały

Cannot display this mode change computer display input to 1440@900@60HZ
Tutaj potrzeba zainstalować sterowniki do monitora bo miałem to samo przy grach na Windows, lecz jak mam to zrobić gdy nie mogę się dostać do systemu? Moja dystrybucja: Mandriva 2010 Xtreme OS 64bit.
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

Twoim przyjacielem jest:

Kod: Zaznacz cały

#X -configure
#cp /root/xorg.conf.new /etc/X11/xorg.conf
Pierwszą z komend wywołujesz bez Xów działających w jakikolwiek sposób.
Potem restart.
Zakładam, że sterowniki masz, jeśli nie, to powinieneś je zainstalować po uruchomieniu systemu w trybie ratunkowym.
cable_Guy
Posty: 3
Rejestracja: 24 lipca 2010, 19:21

Post autor: cable_Guy »

Zapomniałem powiedziec że jestem początkujący to mój drugi linux pierwszy to mandriva 3 dni temu zainstalowana, jest tak że włączam z gruba tego debiana i raczej nie pozwala mi wpisac żadnej komendy po chwili od razu ładuje się system.
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

Mandriva, to nieco inny system, ale GRUB jest GRUBem. Powinieneś tam mieć możliwość wyboru trybu recovery, albo jak tam się nazywa (niestety już nie pamiętam; nie używam Mandrivy od kilku lat). Potem wejdziesz do trybu konsolowego, w którym możesz sobie skonfigurować co potrzebujesz. W Mandrivie nadto masz coś co się bodaj drake nazywa i służy dość łatwej konfiguracji systemu. Niektóre - jeśli nie wszystkie - działają także w trybie tekstowym. Jeśli pamiętam, to wszystko było opisane w podręczniku, który gdzieś jest dostępny w sieci.
cable_Guy
Posty: 3
Rejestracja: 24 lipca 2010, 19:21

Post autor: cable_Guy »

A może inną dystrybucje pobiorę? jakbym pobrał o dwa lata młodszą to jest możliwosc że się uruchomi?
ODPOWIEDZ