Migocz

Problemy dotyczące innych systemów operacyjnych
czterystaczwarty
Posty: 19
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 12:27

Post autor: czterystaczwarty »

To o czym piszesz ustawia rozdzielczość dla samego GRUB-a. A mnie chodzi, żeby Linux przed startem X-ów współpracował właściwie z grafiką.
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

To powinno ustawić rozdzielczość systemu w trybie tekstowym (czyli bez uruchomionych Xów).
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

nomodeset chyba już nie działa od pewnego czasu dodane dodane do linii jądra (albo nie we wszystkich dystrybucjach).
Można ręcznie wyłączyć KMS to w pliku /etc/modprobe.d/xxx (zamaist xxx będzia to prawdopodobnie plik z nazwą karty u mnie jest radeon-kms.conf i w pliku zmienić 1 na 0). Np przy użyciu jakiegoś LiveCD.
czterystaczwarty
Posty: 19
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 12:27

Post autor: czterystaczwarty »

pavbaranov pisze:To powinno ustawić rozdzielczość systemu w trybie tekstowym (czyli bez uruchomionych Xów).
Faktycznie, zmienia rozdzielczość w trybie tekstowym, ale obraz dalej migocze, zmianę rozdzielczości zauważyłem po zmianie migotania :)

Nie wiem czy da się przekonać linuxa do współpracy z tą kartą. Nie wiecie jak można przekonfigurować Xorga, bez wyłączania jego wyłączania, albo napisać skrypt, który zrobiłby to automatycznie, bo w trybie tekstowym wpisać się tego nie da.
Awatar użytkownika
panjandrum
Posty: 66
Rejestracja: 08 sierpnia 2009, 00:05

Post autor: panjandrum »

Spróbuj jeszcze tego co napisał @yantar. Bo wygląda, że problemem jest tu właśnie KMS.
czterystaczwarty
Posty: 19
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 12:27

Post autor: czterystaczwarty »

W /etc/modprobe.d/ nie mam pliku odpowiedzialnego z KMS. Są tam tylko jakieś czarne listy i konfig dla ALSY.
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

Jaką masz wersję jądra? Nie pamiętam, od której wersji, ale KMS jest obecnie chyba wkompilowany w standardowe. To, że w czarnej liście nie ma, oznaczać może, że po pierwsze jest, po drugie nie został wyłączony. Pierwsze możesz sprawdzić listując załadowane moduły. Jeśli jest - możesz stworzyć właśnie plik, o którym pisał yantar.
Sprawdziłbym jeszcze na jakimś livecd ze starszą wersją jądra (czyli np. w okolicach 2.6.30).
ODPOWIEDZ