Widok plików

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Widok plików

Post autor: Kaka' »

Aktualnie korzystam z Gnome i nie chce się ''przesiadać'' na KDE ale potrzebuje jednej opcji która jest dostępna w KDE. Mianowicie bardzo, ale to bardzo przydaje mi się ''Widok rozmiaru pliku''. To jest dostępne tylko w KDE a czy można coś zrobić żeby było dostępne też w gnome? Pytam się o to bo nie chce się przenosić na KDE a ten widok plików jest potrzebny mi!

Prosze o Pomoc!

Z góry dzięki!
sup
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2006, 22:53

Post autor: sup »

@up:
Jak Ci tak bardzo brakuje konquerora (bo chyba o nim mówisz jako 'KDE') to zawsze możesz go zainstalować (nawet w gnomie). A jeżeli mówisz o rozmiarze plików w gnomie (pewnie myśląc o nautilusie) to takowy istnieje.
Obrazek
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Mi chodzi o ten widok który jest właśnie w konquerze. Co zrobić żeby był on domyślną przeglądarką plików?
cjackiewicz
Posty: 8
Rejestracja: 27 czerwca 2006, 09:08

Post autor: cjackiewicz »

Kaka' pisze:Mi chodzi o ten widok który jest właśnie w konquerze. Co zrobić żeby był on domyślną przeglądarką plików?
Hmm... Widok/widok listy i edycja/preferencje/wyświetlanie i rozmiar na pierwszym miejscu?
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Co zrobić żeby konqueror był domyślną przeglądarką plików w gnome ??

[ Dodano: 2006-08-16, 20:59 ]
Dokładnie to chodzi mi o ten widok plików który jest do wyboru w konquerze. Jak ustawić żeby kongueror były DOMY¦LN¡ przeglądarką PLIKÓW w gnome? Jest to męczące jak chce otworzyć jakiś folder to najpierw musze konquera a potem podać jeszcze ścieżke. Chciałbym żeby było to tak jak jest w KDE - otwieram jakiś folder i odrazu jest on otwierany przez konquera.

Pomoże ktos??
tuzi
Posty: 2
Rejestracja: 25 czerwca 2006, 20:29

Post autor: tuzi »

Tak dla uzupełnienia screenshota od sup, w nautilusie można uzyskać podgląd rozmiarów plików nie tylko dla listy, ale także dla widoku ikon (można włączyć w preferencjach, na karcie "Wyświetlanie").

Obrazek

A co do podmiany przeglądarki plików, może gconf-editor coś pomoże (klucze desktop/gnome/applications i sąsiednie ?)
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

A ja mam inne pytanie. Gdzie można ustawić w Konquerorze, żeby domyślnym widokiem folderów był widok listy, taki jak na tym screenie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b1b ... e08a8.html

Jak ustawię ten widok i zapiszę w opcji Ustawienia/Zapisz profil widoku w katalogu to i tak potem po zamknięciu i ponownym otwarciu Konqurer zgłasza się z widokiem miniatur folderów a nie listy:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... d01d7.html

Pozdrawiam,
davidoski

P.S. Nie wiem czemu, ale nie mogę wstawić obrazka ze strony fotosik.pl, dlatego musiałem wkleić adres url

Edit:

Już działa, musiałem przelogować X-y.
ODPOWIEDZ