System widzi tylko 8 rdzeni z dost

Pomoc dotycząca instalacji systemu
coolturka
Posty: 61
Rejestracja: 30 września 2008, 00:08

System widzi tylko 8 rdzeni z dostępnych 16

Post autor: coolturka »

Mam procesory e5520 co w sumie daje 16 rdzeni. Przetestowane pod Windowsem i wszystkie były widoczne a pod Lennym 5.0.4 widocznych jest tylko 8. Moje pytanie jest takie, jaką w ogóle architekturę Debiana wybrać, obecnie zainstalowałem i386, która jest oczywiście 32 bitowa. poza tym za 5 dni przybędzie 6GB ramu do obecnych 2. Poproszę o jakieś sugestie.
life
Posty: 60
Rejestracja: 03 listopada 2008, 11:00

Post autor: life »

Nie wiem, czy domyślnie jajko nie ma ma obsługi do 8 procesorów (tak mi się wydaje).

Więc pewnie trzeba zmienić wartość na 16 i kompilować indywidualnie jądro.
LiTE
Beginner
Posty: 208
Rejestracja: 25 marca 2008, 13:22
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: LiTE »

Domyślnie chyba jest 4 :)
Awatar użytkownika
Katiusha
Beginner
Posty: 368
Rejestracja: 23 lipca 2008, 23:47
Lokalizacja: Z repo :P

Post autor: Katiusha »

Właśnie kompiluje sobie jajko 2.6.32 i jest w .config taka opcja:

Kod: Zaznacz cały

CONFIG_NR_CPUS=8
Więc domyślnie jest raczej 8 rdzeni i aby było tyle ile chcesz możesz spróbować wpisać 16 i skompilować, może zadziała. ;)
coolturka
Posty: 61
Rejestracja: 30 września 2008, 00:08

Post autor: coolturka »

Z tą kompilacją jajka to nie będzie tak prosto u mnie, nigdy się za coś takiego nie zabierałem. A czy wersja 64 bitowa ma też tego typu ograniczenia? Którą architekturę w ogóle wybrać dla tych inteli?

Dodano:
Dobrze, właśnie powróciłem z wiki i wiele w końcu dowiedziałem się o architekturach na te procesory. Zaraz zacznę instalację wersji 64 bitowej i zobaczymy, czy to coś w ogóle zmieni w stosunku do ilości rdzeni. Bo na pewno zmieni w stosunku do 8gb ramu.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

coolturka, edytuj posty jak dodajesz informację oraz sprawdzaj pisownię.
db
Beginner
Posty: 185
Rejestracja: 25 czerwca 2006, 15:23

Post autor: db »

coolturka pisze:Z tą kompilacją jajka to nie będzie tak prosto u mnie, nigdy się za coś takiego nie zabierałem. A czy wersja 64 bitowa ma też tego typu ograniczenia? Którą architekturę w ogóle wybrać dla tych inteli?

Dodano:
Dobrze, właśnie powróciłem z wiki i wiele w końcu dowiedziałem się o architekturach na te procesory. Zaraz zacznę instalację wersji 64 bitowej i zobaczymy, czy to coś w ogóle zmieni w stosunku do ilości rdzeni. Bo na pewno zmieni w stosunku do 8gb ramu.

Kod: Zaznacz cały

db@notek:/boot$ grep -ir cpus config-2.6.30-1-amd64 
CONFIG_CPUSETS=y
CONFIG_PROC_PID_CPUSET=y
CONFIG_NR_CPUS=512
 
I wszystko jasne.
coolturka
Posty: 61
Rejestracja: 30 września 2008, 00:08

Post autor: coolturka »

Tak, wszystko jasne, juz przedwczoraj mialem to napisac. :) Wiec tak, system amd64 i nie ma zadnego problemu z iloscia rdzeni, ponadto dzis zaladowane 8 gb ramu tez hula znakomicie. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ