aktualizacja jabberd14 - ejabberd, jabberd2 - warto?

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
siwuch86
Beginner
Posty: 143
Rejestracja: 06 lutego 2008, 11:21
Lokalizacja: Kraków

aktualizacja jabberd14 - ejabberd, jabberd2 - warto?

Post autor: siwuch86 »

Witam.

Wkrótce odziedziczę serwer jabbera (jabberd14). Nie znam póki co zbyt wiele szczegółów jako że dostępu jeszcze nie otrzymałem. Jabberem nigdy się nie zajmowałem więc muszę najpierw sobie przyswoić to i owo. Z tego co widziałem na stronie projektu jabberd14 to jego rozwój zakończył się jakieś 2 lata temu więc chyba warto byłoby migrować do jakiegoś rozwijanego na bieżąco serwera. No i tu moje pytanie:
  • Czy rzeczywiście warto migrować i jeśli tak to do którego? Ejabberd oraz jabberd2 są chyba obecnie najbardziej popularne.
W tej chwili wiem jedynie, że serwer ma obsługiwać transporty do nowego gadu, icq i msn'u (podejrzewam że każdy serwer to obsługuje). Nie wiem też na 100% na jakim systemie będzie to uruchomione (Solaris lub Debian). Uwzględnić trzeba też przeniesienie obecnych kont użytkowników.

Bardzo proszę o jakieś wskazówki i podpowiedzi. Czym zacząć się na początek interesować?
Awatar użytkownika
timor
Beginner
Posty: 111
Rejestracja: 18 sierpnia 2009, 23:40

Post autor: timor »

Ja postawiłem sobie ejabberd'a jakieś dwa lata temu i od tamtej pory działa bez problemów. Co do jabberd14 to bawiłem się nim na innym serwerze i działał całkiem stabilnie. Do tego łatwo do niego o transporty. Z takim jabberd2 zdarzało się, że aby uruchomić transport trzeba było go skonfigurować dla 1.4 i uruchomić przez jakiegoś wrappera. Nie wiem jak obecnie to wygląda - może sytuacja się poprawiła.

Pozdrawiam.
siwuch86
Beginner
Posty: 143
Rejestracja: 06 lutego 2008, 11:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: siwuch86 »

A wiesz może jak obecnie wygląda sprawa transportu do nowego gg? (długie numery itp)
Z tego co się dowiedziałem to jGGtrans już nie jest rozwijane od 2006 roku.
Awatar użytkownika
timor
Beginner
Posty: 111
Rejestracja: 18 sierpnia 2009, 23:40

Post autor: timor »

Nie interesowałem się tym. Jak na razie chyba nie są aż tak popularne. Choć przypuszczam, że za jakiś czas będę musiał to sprawdzić ;)
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6369
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Jak działa to po co cudować ? Poucz sie ejabbered i zmigruj wtedy
siwuch86
Beginner
Posty: 143
Rejestracja: 06 lutego 2008, 11:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: siwuch86 »

Działa..? Co działa?
ODPOWIEDZ