Intel 3945 ABG i permanentny rfkill

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
kamilE
Posty: 2
Rejestracja: 21 listopada 2008, 19:04

Intel 3945 ABG i permanentny rfkill

Post autor: kamilE »

Mam kartę Intel Corporation PRO/Wireless 3945ABG i Debiana testing na laptopie Asus S96. Nie daje się wyłączyć rfkill, załadowanie modułu iwl3945 (driver tej karty) skutkuje takim dmesg:

Kod: Zaznacz cały

[ 6651.998266] iwl3945 0000:04:00.0: PCI INT A -> GSI 17 (level, low) -> IRQ 17
[ 6651.998667] iwl3945: Radio disabled by HW RF Kill switch
Karta jest sprawna, działa pod Windowsem i Backtrack3. Kernel mam 2.6.27 (z kernel.org, a nie z repozytorium). Zainstalowałem pakiet firmware-iwlwifi. £ączę się za pomocą network-managera.
Naciskanie Fn+F2 nic nie daje, nawet w dmesg. Tak samo jak modprobe iwl3945 z opcjami disable=0 albo disable_hw_scan albo dopisanie ich w modprobe.d/iwl3945.
Szukałem rozwiązania na tym forum i w Google, ale znalezione nie działają (zwykle chodzi o opcje modułu, a tego już próbowałem).
Będę wdzięczny za jakąś wskazówkę albo nawet rozwiązanie :)
Pozdrawiam
Utumno
Beginner
Posty: 432
Rejestracja: 09 listopada 2008, 13:04
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Utumno »

Sprobuj

Kod: Zaznacz cały

 /etc/init.d/hal restart
Alien
Posty: 4
Rejestracja: 15 września 2008, 15:16

Post autor: Alien »

Spróbuj aktualizacji jądra :-)
kamilE
Posty: 2
Rejestracja: 21 listopada 2008, 19:04

Post autor: kamilE »

Dziękuję za odpowiedzi, ale...
Restart hala nie działa. Podobnie network-managera, albo network-manager-dispatcher.
Jedyne co pomaga to suspend (nie hibernacja, tylko s2ram). Po resume wyłącza się bluetooth i włącza wlan.
@Alien Z aktualizacją poczekam na stabilne jądro 2.6.28.
W 2.6.28. problem zniknął, choć pojawiły się nowe.
Awatar użytkownika
jaqbeu
Posty: 57
Rejestracja: 03 lutego 2009, 15:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jaqbeu »

Przepraszam za odkopywanie tak starego wątku, ale problem w gruncie rzeczy identyczny.

Chronologicznie: wifi działało rano, po południu. W międzyczasie był może jeden restart (w dodatku niechcący), po którym też działało. Wieczorem, po ponownym uruchomieniu, nie działa.
Jestem spokojnym użytkownikiem network-managera (wszystko pięknie działa(ło)), który pokazuje, że "sieć bezprzewodowa jest wyłączona", ale jej włączenie jest niemożliwe ("wyszarzony" włącznik wifi).
Próbowałem już metod ze "swojego" tematu (czyli ładowanie rfkill, temat tutaj), nic to nie daje.
Próbowałem też sposobu znalezionego na forum Ubuntu:

Kod: Zaznacz cały

rmmod iwl3945
rfkill block all
rfkill unblock all
modprobe iwl3945
rfkill unblock all
Po takim zabiegu komenda

Kod: Zaznacz cały

rfkill list
pokazuje:

Kod: Zaznacz cały

0: phy0: Wireless LAN
	Soft blocked: no
	Hard blocked: no
jednak po chwili (bez żadnych działań) z "Hard blocked: no" robi się "Hard blocked: yes".

Jądro to

Kod: Zaznacz cały

2.6.32-trunk-amd64
Przyznaję, że nawet nie wiem, jakie logi zamieścić, tym bardziej, że żadne nic nie pokazują, a jeżeli już coś, to bez żadnych błędów (sprawdziłem logi z 3 dni, gdy wszystko działało).
Będę wdzięczny za każdą pomoc, łącznie z "intel 3945 to najgorsza karta na świecie, kup sobie zewnętrzną, bo ta wpędzi cię do grobu", bo niesprecyzowane "humory" tej karty mnie dobijają....

Edycja:
A tak, uznałem, że to prawie taki sam problem, bo w jednym z logów (no ok, moja wina) pojawiło się to, co u kolegi w pierwszym poście. I koniec błędów, potem nawet tego nie bylo...
Awatar użytkownika
mati75
Junior Member
Posty: 623
Rejestracja: 30 lipca 2009, 11:19
Lokalizacja: default city

Post autor: mati75 »

jaqbeu, nie Ty jedyny masz taki błąd ja też mam: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?p= ... a6d#118450
ODPOWIEDZ