[+] Co

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
sappa
Beginner
Posty: 148
Rejestracja: 08 sierpnia 2006, 15:09

[+] Coś podobnego do SVN dla plików binarnych

Post autor: sappa »

Witam.

Poszukuje rozwiązania, które pozwoli mi na udostępnianie na zewnątrz plików binarnych (dokładnie arkusza kalkulacyjnego) z możliwością edycji z zewnątrz oraz zabezpieczenie, przed edycją przez 2 osoby jednocześnie.

Dokładnie chodzi o ty by kilka plików było dostępnych na serwerze zarówno do wglądu, jak i do edycji dla ludzi z różnych lokalizacji, przy czym żeby nie było możliwości edycji (jeśli to konieczne to i odczytu) pliku gdy już jedna osoba go edytuje, by nie nadpisać zmian naniesionych przez pierwsza edytującą.
Ewentualnie program, który pozwoli na edytowanie tylko swoich plików (wszystkie pliki muszą być w jednym folderze)
.Myślałem nad ftp, ale nie mogę znaleźć opcji blokowania pliku w trakcie gdy jest otwarty już przez innego użytkownika, ani trzymania uprawnień do pliku gdy są w jednym katalogu (na podstawie uprawnień systemowych), Jeśli proftpd ma takie opcje (ewentualnie inny serwer ftp) to prosiłbym o jakąś podpowiedź.

Pozdrawiam.
LiTE
Beginner
Posty: 208
Rejestracja: 25 marca 2008, 13:22
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: LiTE »

(jesli to konieczne to i odczytu)
To wszystko spełnia SVN oprócz ostatniego (czyli zablokowania odczytu). Chociaż nie wiem dokładnie jak jest z uprawnieniami na repozytorium -- może można jakieś wariację robić.
sappa
Beginner
Posty: 148
Rejestracja: 08 sierpnia 2006, 15:09

Post autor: sappa »

W svn jest tak, że pracuje tylko na plikach tekstowych, tzn tylko dla tekstowych rejestruje zmiany. W przypadku plików binarnych (jakimi są pliki exela) svn nie potrafi ich scalić - tzn połączyć zmiany dodane przez 2 różne osoby, w wyniku czego powstają 2 pliki gdzie jeden zawiera zmiany naniesione przez jedną osobę a drugi wprowadzone przez drugą.
tomii
Junior Member
Posty: 687
Rejestracja: 21 października 2007, 13:27

Post autor: tomii »

Napisz o jaki dokładnie format chodzi.
grum

Post autor: grum »

Może rozwiązałaby problem konwersja do jakiegoś tekstowego formatu np. csv, ale nie będziesz miał w nim makr.
Nie ma sensu blokować w svn możliwości edytowania przez 2 osoby jednocześnie, ponieważ svn sobie z tym poradzi, nawet nie wiem czy jest taka opcja.

Co do drugiego rozwiązanie to można uruchomić serwer ssh i nadać odpowiednie uprawnienia użytkownikom, tak, żeby mogli edytować tylko swoje pliki.
sappa
Beginner
Posty: 148
Rejestracja: 08 sierpnia 2006, 15:09

Post autor: sappa »

tomii, Napisałem w 1 i 3 poście ze chodzi o pliki arkusza kalkulacyjnego, a dokładnie o pliki excela.

grum, nie mogę zapisywać tego w csv, bo plik jest bardzo rozbudowany. Makra, pobieranie danych z innych plików, i w ogóle meksyk. Co do drugiego rozwiązania też raczej odpada bo pracować mają na tym panie z księgowości, pan magazynier który jeszcze ma maszynę do pisania i ogólnie ludzie, którzy z komputerami mają do czynienia bo muszą, więc musi być to jak najprostsze w obsłudze.
grum

Post autor: grum »

Jak to jest jeden i ten sam plik do uploadu, to można napisać prosty skrypt lub aplikacje www w php, pythonie... która wyśle i podmieni pliki na serwerze np. za pomocą protokołu http; po prostu z przeglądarki. Jak ktoś sobie radzi z nk, to z tym też by sobie poradził. Wg mnie najlepiej to oskryptować.
Ja nie zam żadnego dedykowanego programu w stylu SVN czy CVS, który by działał podobnie na danych binarnych. I pewnie takiego nie ma, albo bardzo wąskim zakresie.
winnetou

Post autor: winnetou »

Dziękuje...
sappa
Beginner
Posty: 148
Rejestracja: 08 sierpnia 2006, 15:09

Post autor: sappa »

A ktoś orientuje się może czy w proftp albo innym serwerze ftp da się blokować pliczek po otwarciu ? Ewentualnie jakiś pomysł jak przechwycić otwarcie pliku na ftp i zablokowanie go.
grapeli23
Posty: 30
Rejestracja: 09 października 2009, 12:21

Post autor: grapeli23 »

webdav
ODPOWIEDZ