Przenosiny Debiana na inny sprz

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
Misiek021
Posty: 22
Rejestracja: 08 listopada 2008, 21:11

Przenosiny Debiana na inny sprzęt

Post autor: Misiek021 »

Witam.

Posiadam we firmie serwer z Debianem i z dwoma programikami bazującymi na dbf.
Udostępniane są przez sambę. Dodatkowo jest on serwerem DHCP dla reszty komputerów.

Chciałem przenieść wszystko na lepszy komputer.

Wiem, że muszę skopiować:
  • plik samby smb.conf do ustawień samby.
    pliki ustawienia sieci i serwera dhcp
Pytanie, czy jeśli skopiuje etc/passwd i etc/group to lista kont z hasłami i grupami się skopiuje i będzie jak na starym serwerze, czy coś muszę jeszcze skopiować, czy jednak od nowa tworzyć konta? Czy konta samby będą skopiowane?

I zastanawiam się jeszcze nad prawami do katalogów i plików - czy gdzieś jest centralna informacją o prawach by to przenieść - choć wątpię?

Dzięki za odpowiedź
Misiek
Awatar użytkownika
Outlaw
Beginner
Posty: 116
Rejestracja: 17 września 2007, 23:50
Lokalizacja: eth0

Post autor: Outlaw »

A nie lepiej po prostu, przenieść cały system z całą konfiguracją na nową maszynę?
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Jaki problem spróbować, czy i co będzie działać, bez wyłączania i kasowania czegokolwiek?

http://debian.linux.pl/viewtopic.php?p=46474#46474

Jądro i niektóre sterowniki (moduły) będą wymagały instalacji pod nowy sprzęt.
Misiek021
Posty: 22
Rejestracja: 08 listopada 2008, 21:11

Post autor: Misiek021 »

fnmirk link podany przez Ciebie nie działa.

Zazwyczaj bawiłem się i instalowałem na komputerze Debiana, na gotowca, czyli wszystko robiłem pod sprzęt i części już podłączone i nie musiałem zmieniać jądra ani dogrywać sterowników. Przypuszczam, że szybciej będzie od nowa mi zainstalować niż kombinować z aktualizacją jądra i sterowników. No chyba, że byłaby to dla mnie kolejna lekcja czegoś nowego.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Jeżeli możesz przenieść cały dysk systemowy na drugi komputer to będzie to prawdopodobnie najlepszy sposób. System powinien działać na nowym sprzęcie, pod warunkiem że jądro będzie obsługiwać nowy sprzęt.
Misiek021
Posty: 22
Rejestracja: 08 listopada 2008, 21:11

Post autor: Misiek021 »

Mam Debiana 5 na starym serwerze, wiec próbuje na początku przenieść cały dysk i zobaczę co będzie się działo. Dziękuję, a jak wszystko będzie dobrze to spróbuje zrobić obraz dysku i przenieść wszystko na nowy dysk, tylko nie wiem jak Linux się zachowa. Nie testowałem przenoszenia danych na pingwinie.
badaim
Posty: 26
Rejestracja: 26 maja 2007, 21:24
Lokalizacja: Gdañsk

Post autor: badaim »

To lepiej zrób od razu obraz i odpal na nowym sprzęcie. W ten sposób zatrzymasz maszyne tylko na czas robienia obrazu i dowiesz się czy system Ci odpali w takiej konfiguracji na nowym sprzęcie. Do robienia obrazu polecam "Clonezilla"
Misiek021
Posty: 22
Rejestracja: 08 listopada 2008, 21:11

Post autor: Misiek021 »

Witam ponownie.

Nie będę nowego postu zakładał jeśli dalej jest to podobny temat

Mam już nowy sprzęt oparty na płycie głównej - Asus P5Q
http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C6501436

Sama instalacja najnowszej stabilnej wersji Debiana przebiegła bezproblemowo. Dopiero gdy system się ładuje i jest napis:

Kod: Zaznacz cały

BOOTING KERNEL
system się restartuje ?

Prosiłbym o pomoc w ustaleniu przyczyny
sethiel
Junior Member
Posty: 762
Rejestracja: 28 stycznia 2008, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: sethiel »

Jeszcze warto pamiętać o /etc/shadows oraz pliku z hasłami do samby bodajże /var/lib/samba/secrets.tdb.
7PGXW
Beginner
Posty: 197
Rejestracja: 13 grudnia 2008, 11:52

Post autor: 7PGXW »

Ja często robiłem to w taki sposób (pakiety): http://dawidcien.wordpress.com/2009/01/ ... nstalacji/
ODPOWIEDZ