dokuwiki kontra drupal - co wybra

Wszystko Off Topic
steb0

dokuwiki kontra drupal - co wybrać?

Post autor: steb0 »

Cześć
Jest plan powstania witryny z dokumentacją kilku (a docelowo kilkunastu) urządzeń, chodzi głównie o to żeby nie drukować za każdym razem tony papieru kiedy taka dokumentacja się uaktualni czy zmieni. Kilka urządzeń jest dość prostych i nie skomplikowanych ale są i też bardzo zaawansowane technicznie co wiąże się z obszerną dokumentacją, same podręczniki obsługi tych urządzeń to tomiska, do tego dochodzi jeszcze opis techniczny i tu powstaje pytanie czego użyć, bierzemy pod uwagę dokuwiki i drupala, Dokuwiki jest fajne (pliki tekstowe edycja pod vimem :) prosta składnia itp.) ale nie wiemy czy uda nam się zbudować odpowiednią nawigacje, w sumie niektóre dokumenty będą miały po kilkaset stron, a może jesteście wstanie doradzić coś innego co się nada (open source)
Wiem że to forum za bardzo się nie nadaje do takich tematów być może ktoś wie gdzie uderzyć po poradę?
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Drupal w połączeniu z Latex-em. Wymaga to odpowiednio skonfigurowanego środowiska Latex-a i dokumenty źródłowe da się obsługiwać z poziomu Vima.

Dokumentem wyjściowy na ekranie monitora może być praktycznie każdy format obsługiwany przez Latex-a. Tyle teoria z mojej strony na podstawie dostępnych informacji ze strony Drupala.

Latex generuje pliki ps i pdf (html itp.). Dokumenty pdf jakie możliwości posiadają, w przypadku dokumentacji technicznej, chyba każdy kto z nich korzysta wie.
steb0

Post autor: steb0 »

Witaj fnmirk
Tak LaTeX jest ok, ale nie chodzi mi o udostępnienie dokumentów w PDFie taka możliwość też będzie jako wersja do druku i właśnie dokumenty będą złożone TeXem, a raczej o możliwość przeglądania tej dokumentacji online. To będą naprawdę duże dokumenty niektóre mają po 800 i więcej stron po wydruku na A4, prawdopodobnie strony będą budowane rozdziałami a co większe rozbijane na podrozdziały, jedne dokumenty będą powiązane dość ściśle z innymi i tu leży nasz dylemat czy dokuwiki będzie odpowiednim produktem. Nie chcemy znaleźć się w sytuacji, kiedy poświęcimy na to sporo pracy i czasu i się okaże że dokonaliśmy złego wyboru.
Dzięki za odzew mimo że to nie to forum.

PS. Skład plików HTML za pomocą LaTeXa to nie najlepszy pomysł kod zwłaszcza przy dość skomplikowanych dokumentach jest dość zaśmiecony (choć alternatywa kusząca jeden dokument źródłowy, a mamy i plik do druku np. PDF oraz wersje do przeglądania online)
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

perfecto
Posty: 7
Rejestracja: 20 listopada 2009, 11:18

Post autor: perfecto »

Czemu nie bierzesz pod uwagę MediaWiki? Dużo wtyczek, i mimo wszystko działa na nim ,,coś dużego''.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

ja tam jestem z dokuwiki zadowolony :) (ma dużo wtyczek rozszerzające możliwości...itp) skrypt nie potrzebujacy bazy danych. Za to drupal to juz rozbudowany cms ....
steb0

Post autor: steb0 »

Dzięki wam :)
Zdecydowaliśmy się na dokwiki, urzekła jego prostota no i nie wymaga żadnej bazy danych.
Co do mediawiki braliśmy ja pod uwagę ale jest to za duża kobyła i zbyt skomplikowana.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

ODPOWIEDZ