Czy Debian Lenny czyta partycje ntfs?

Ogólne pytania dotyczące systemu
Arsen
Posty: 1
Rejestracja: 06 października 2009, 17:45

Czy Debian Lenny czyta partycje ntfs?

Post autor: Arsen »

Mam bardzo łatwe, a zarazem ważne dla mnie pytanie: czy Lenny czyta partycje NTFS bez instalowania dodatkowych rzeczy (np. ntfs-3g)? ¯eby zainstalować ntfs-3g muszę mieć dostęp do internetu (pendrive mi się zepsuł jakiś czas temu), a żeby mieć dostęp do internetu muszę mieć dostęp do ntfs - i kółeczko się zamyka. Pytam czy czyta ale przyjmuję, że jeśli może taką partycję odczytać, to i pozwoli z niej coś skopiować (jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu).
Awatar użytkownika
czarownik
Beginner
Posty: 240
Rejestracja: 22 maja 2009, 17:23

Post autor: czarownik »

Tak czyta, ale po zamontowaniu masz partycję tylko do doczytu.
konju009
Posty: 70
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 22:23
Lokalizacja: Gdynia (Polska)

Post autor: konju009 »

Zainstaluj ntfs-3g.
Ister
Junior Member
Posty: 566
Rejestracja: 05 marca 2009, 12:42

Post autor: Ister »

konju009, toż napisał, że potrzebuje do tego internetu, do którego z kolei potrzebuje dostępu do partycji NTFS.

Moim zdaniem czarownik wyczerpał temat, szkoda jednak, że Arsen nie napisał, czy mu to pomogło. Oraz że wcześniej sam nie spróbował zainstalować partycji żeby się przekonać że czyta... Ot, taki

Kod: Zaznacz cały

man mount
by wystarczył...
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

W sumie to nie rozumiem dlaczego tak sobie utrudniać życie? A Linux oferuje takie możliwości:
http://debian.linux.pl/viewtopic.php?p=64735#64735

Pod ręką każdego użytkownika komputera powinna się znaleźć przynajmniej jedna z wymienionych w odnośniku dystrybucji. Umożliwiają dostęp do chyba wszystkich typów ogólnie dostępnych partycji (zapis i odczyt) i nie wymagają do tego dostępu do internetu.
ODPOWIEDZ