szukam routera

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
Awatar użytkownika
mesiu84
Beginner
Posty: 248
Rejestracja: 12 stycznia 2007, 00:37
Lokalizacja: Rzeszów / Clearwater FL / Nowa Dęba

szukam routera

Post autor: mesiu84 »

temat troszeczkę na rozrywkę, jak napisałem chcę kupić router ALE, mam pewne wymagania:
  1. musi być to router bezprzewodowy,
  2. musi pracować w trybie AP Client,
  3. minimum 4 porty LAN + port WAN,
  4. w sytuacji gdy nie korzystam z połączenia radiowego fajnie by było żeby działał jako router a nie switch, czyli tak aby mógł na porcie WAN przypisać adres MAC i za tym adresem ukryć pozostałe komputery,
  5. jak pracuje jako AP Client także aby działał jako router i rozdzielał sygnał na 4 porty, na zewnątrz żeby był widoczny jako jedno urządzenie, jakaś opcja klonowania adresu MAC albo coś podobnego,
  6. i oczywiście cena, nie za duża.
Rozglądałem się za produktami TP-Link jak ktoś ma jakiś pomysł to jestem otwarty na propozycje.
salmon
Beginner
Posty: 296
Rejestracja: 12 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Gliwice/Bielsko-Biała

Post autor: salmon »

cokolwiek na czym można postawić dd-wrt :) ja polecam Asusa WL-500W, ale na pewno są tańsze
z3d
Posty: 71
Rejestracja: 27 lutego 2008, 20:28
Lokalizacja: ~/

Post autor: z3d »

cześć, jakiś czas temu sam poszukiwałem czegoś takiego i znalazłem cos :)
polecam Linksys WRT54G - jest wart swojej ceny a jego możliwości są ogromne.
Pozdrawiam
genobis
Beginner
Posty: 353
Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:59
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: genobis »

@mesiu84

Rozważałbym jeszcze możliwość zainstalowania OpenWRT ;-) Wymieniony tutaj Asus chyba na to pozwala.

Jeśli wiesz że nie potrzebujesz... cóż, większość tanich routerów oferuje wymienione przez Ciebie funkcjonalności. Ja używam Edimax BR-6204Wg i zdecydowanie mogę go polecić. Chodzi stabilnie, bez żadnej przerwy, już okrągły rok.
chmurli
Posty: 16
Rejestracja: 08 lutego 2008, 20:41
Lokalizacja: Gieschewald

Post autor: chmurli »

ja mam juz 2 lata linksys wrt54gl i jest wspanialy :) .
nie wiem czy akurat ten model pozwala na prace jako ap client nawet po zmianie firmwere (w tomato chyba tego nie mam). moze jakies innego modele z wrt54 series na to pozwalaja.
ODPOWIEDZ