klawiatura...

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
czarny404
Posty: 75
Rejestracja: 09 lipca 2006, 08:15

klawiatura...

Post autor: czarny404 »

Witam
Posiadam klawiaturę media tech MT139G i mój sarge r2 w ogóle jej nie obsługuje (inne linuksy tak-ale mimo wszystko wolałbym używać debiana), a nie uśmiecha mi się wymiana klawiatury. Mogę uczynić coś aby ona zadziałała? Jeśli mogę to jak? Teraz korzystam ze starej klawiatury która kiedyś doznała poważnych obrażeń od piwa (klawiatury najwyarźniej nie preferują tego napoju :-D ), ale urzywanie jej to męczarnia. Z góry dziękuje za pomoc i wyjaśnienie.
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

Google twierdzi że taka klawiatura nie istnieje :)
czarny404
Posty: 75
Rejestracja: 09 lipca 2006, 08:15

Post autor: czarny404 »

to świetnie! ogólnie jest na stronce media-tech ale sterowniki tylko do łindołsa... sprawdź ona istnieje... chyba że nie działa właśnie dlatego że nie istnieje i jej w ogóle niema...
zjam
Posty: 49
Rejestracja: 06 czerwca 2006, 15:25

Post autor: zjam »

ja też wpisując MT139G na google nie mam żadnych rezultatów ;-) wklej ten link z oficjalnej strony to może coś pomożemy

Pozdrawiam :-D
czarny404
Posty: 75
Rejestracja: 09 lipca 2006, 08:15

Post autor: czarny404 »

http://www.media-tech.pl/serwis.php?sec ... 17#drivers
racja popełniłem literówkę nie 9, a 8 :)
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

Klawiatura ta nie działa ci pod konsolą czy pod X'ami? Może jakieś stare jądro masz czy cuś. :) Może uruchomienie knoppixa i/lub innej dystrybucji i sprawdzenie czego one używają pomoże.

PS. zawsze miałem klawiature ps/2 i jedynie myszki usb, więc nie posiadając doświadczenia na tym moja pomoc chyba się skończy. :D
czarny404
Posty: 75
Rejestracja: 09 lipca 2006, 08:15

Post autor: czarny404 »

generalnie na każdej dystrybucji innej działa a klawiatura przestaje już działać przy instalacji w ubuntu pokazuje mi jako "Generic 105-key (Intl) PC" a jak braem w debianie pc 105 bodajże (dawno to było dokładnie nie pamiętam) i tak nie działało
ODPOWIEDZ