Edimax Ralink RT61 instalacja

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
dzwonek
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 15:09
Lokalizacja: Jas³o

Post autor: dzwonek »

Witam.
Odświeżę temat ponieważ nie zakończony. Mianowicie stanął na etapie przy próbie odpalenia:

Kod: Zaznacz cały

make all
i wyświetla:

Kod: Zaznacz cały

asus:/home/czeke/2009_0123_RT61_Linux_STA_v1.1.2.3/Module# make allmake -C /lib/modules/2.6.26-2-686/build SUBDIRS=/home/czeke/2009_0123_RT61_Linux_STA_v1.1.2.3/Module modules
make[1]: Wejście do katalogu `/lib/modules/2.6.26-2-686/build'
make[1]: *** Brak reguł do wykonania obiektu `modules'. Stop.
make[1]: Opuszczenie katalogu `/lib/modules/2.6.26-2-686/build'
make: *** [all] Błąd 2
Chociaż dopiero jestem świeżym w zainteresowaniu się Debianem, skromnie zaproponuje powrót do jądra 2.6.26-686.
Mam 2.6.26-686 i tam zaznaczona [*] jest opcja ralink rt61, po kpkg itp. Niestety dalej nie wiem.
Najfajniejsze jest to że poprzednim razem poklikałem w jadrze i po restarcie systemu zagadało rt61 bez pytania i nawet dioda w laptopie zamrugała.

Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
ryba84
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 08 lipca 2007, 14:55
Lokalizacja: LDZ

Post autor: ryba84 »

Skoro sterowniki masz w jądrze to powinno działać bez żadnej instalacji. A masz firmware wrzucony od tej karty? Firmware jest dołączony na płycie razem z nią. Skopiuj plik rt2561.bin do lib/firmware. U mnie tak działa ;)
dzwonek
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 15:09
Lokalizacja: Jas³o

Post autor: dzwonek »

elo ryba84, próbuje już trzeci dzień i nic. Dość mocno googlowałem, jednak jak zacząłem wpuszczać się w krzaki typu

Kod: Zaznacz cały

/lib/modules/2.6.26-2-686/build

Kod: Zaznacz cały

make all 
po czym ponowna kompilacja ,,ala MISHMASH=y'' to mi uszy opadły. Moja karta to minipci rt61, której nawet nie montowałem (bo i nie mój laptop). Firmware pobrany z http://www.ralinktech.com/ralink/Home/S ... Linux.html i zainstalowany według README i jak wyżej według umysłów starych wilków. Niestety trzyma mnie ,,make all''. Wiem że się powtarzam, ale nie było na to odpowiedzi: w jądrze. W ,,wireles device'' zostawiłem niestety tylko opcję PCI/PCIMCIA Ralinka jako moduł. Być może robię błąd w poprzednich krokach ustawiania jądra, a raczej tych kroków nie robię ponieważ robię to według skromnego opisu.

Dodam, że:

Kod: Zaznacz cały

ifconfig
mi nie widzi WLAN0

Kod: Zaznacz cały

ifconfig -a
widzi, dioda świeci, w ,,administracji/sieci'' też jest. Po starcie GRUBA następuje ,,DHCPDISCOVER'' poprzez WLAN0, jednak nie mogę podnieść tego interfejsu.

Powiedzcie, że to nie takie trudne żeby zrobić ten mały kroczek.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ