Compal FL90+ i Debian Lenny

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
krato
Posty: 14
Rejestracja: 07 grudnia 2007, 23:46

Compal FL90+ i Debian Lenny

Post autor: krato »

Ostatnio kadłubki Compala zaczęły cieszyć się dużym powodzeniem na rynku polskim i jest coraz więcej ich użytkowników - pod Windowsem wszystko działa tak jak należy jest tez sposób instalacji dla Fedory ale jak na razie o Debianie zapomniano ;)
Chciałbym aby osoby które mają Debiana na laptopach compala podzieliły się pewnymi spostrzeżeniami a dokładnie problemami jakie można napotkać .
Lenny instaluje się bardzo ładnie ale zaczynają pojawiać się problemy w trakcie instalowania sterowników NVIDIA do karty graficznej - jest to wersja M (8600M ) dlatego może stąd te komplikacje - o co dokladnie chodzi po ściągnięciu sterowników w wersji 173.08 z tej lokacji (ponoć są to sterowniki które nie powinny stwarzać problemu z jadrem 2.6.24-* związanych z virtualizacją) pojawia się najpierw następujący komunikat

Kod: Zaznacz cały

WARNING: You do not appear to have an NVIDIA GPU supported by the 173.08 NVIDIA Linux graphics driver installed in this system.  For further details, please see the appendix SUPPORTED NVIDIA GRAPHICS CHIPS in the README available on the Linux driver download page at [url]www.nvidia.com[/url].
a następnie

Kod: Zaznacz cały

 The compiler used to compile the kernel (gcc 4.1) does not exactly match the current compiler (gcc 4.2).  The Linux 2.6 kernel module loader rejects kernel modules built with a version of gcc that does not exactly match that of the compiler used to build the running kernel.
i następnie instalacja nasza kończy się niemożnością załadowanie modułu nvidia.ko


Jak to obejść ?
witek
Beginner
Posty: 117
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 12:39
Lokalizacja: Piekary ¦l±skie

Post autor: witek »

A próba instalacji sterowników z serii 100.xx.xx lub 169.xx.xx też nic nie daje? Seria 17x.xx.xx nie jest czasem serią sterowników BETA? może dlatego nie chcą działać.
krato
Posty: 14
Rejestracja: 07 grudnia 2007, 23:46

Post autor: krato »

169.* ten sam komunikat wcześniejszych nie próbowałem
czy instalował ktoś te sterowniki na wersji M która jest stosowana w laptopach - przy instalacji windowsowej tez nie idzie ale trzeba użyć zmodyfikowany plik ini
psv
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:42

Post autor: psv »

Ja mam Compal, ale starszy model HEL80. Do dnia dzisiejszego nie udało mi się zainstalować kamerki. Powodem jest brak sterowników. Przeorałem chyba wszystkie możliwe strony i nic, więc na razie dałem sobie z tym spokój.

[ Dodano: 2008-04-23, 15:47 ]
A co do sterownika NVIDIA, spróbuj zainstalować w ten sposób:

Kod: Zaznacz cały

CC=/usr/bin/gcc-4.1 ./NVIDIA*
krato
Posty: 14
Rejestracja: 07 grudnia 2007, 23:46

Post autor: krato »

Niestety nie pomogło :(
psv
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:42

Post autor: psv »

Pokaż co wypluwa konsola po tym poleceniu. Albo log z instalacji.
krato
Posty: 14
Rejestracja: 07 grudnia 2007, 23:46

Post autor: krato »

Log instalacji ponizej
psv
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:42

Post autor: psv »

Cytat z logu pisze: NVRM: No NVIDIA graphics adapter found!
Prawdopodobnie zbyt nowy układ graficzny. Nie miałem czegoś takiego jeszcze, więc trudno mi teraz coś poradzić.

[ Dodano: 2008-04-23, 17:02 ]
A próbowałeś zainstalować jakąś najnowszą betę?
cjackiewicz
Posty: 8
Rejestracja: 27 czerwca 2006, 09:08

Post autor: cjackiewicz »

krato pisze:169.* ten sam komunikat wcześniejszych nie próbowałem
czy instalował ktoś te sterowniki na wersji M która jest stosowana w laptopach - przy instalacji windowsowej tez nie idzie ale trzeba użyć zmodyfikowany plik ini
169. instaluje się bez problemu na 2.6.24, po odpowiednim patchu także na 2.4.25. I nie ma problemów z compalem, czego dowód masz tutaj:

http://eko.one.pl/index.php?page=compalfl90
krato
Posty: 14
Rejestracja: 07 grudnia 2007, 23:46

Post autor: krato »

Faktycznie stronka bardzo ładnie opisuje instalację i wynika że wszystko jest ok - debian na którym robie instalację sterowników stoi na maszynie wirtualnej która stoi na Compalu moze karta wykryta nie pokrywa się z tą w Compalu ?
ODPOWIEDZ