Brak regulacji tonów - SB Live!

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
deix
Posty: 7
Rejestracja: 17 marca 2008, 13:47

Brak regulacji tonów - SB Live!

Post autor: deix »

Witam,
Zacznę od tego, że właśnie przesiadłem się na Debiana po dwóch latach użytkowania Mandarynek różnej maści.

Generalnie wszystko cacy...poza dźwiękiem, a konkretnie: niefunkcjonującymi suwaczkami regulacji basów i sopranów w mikserze Alsy. Mimo manipulacji owymi suwakami, zupełnie nie słychać efektu w głośnikach. W Mdv 2007.1 i 2008 nie było takich problemów, pod Windozą zainstalowaną na tym samym dysku też wszystko działa jak należy, więc to raczej nie wina karty.

Dodam jeszcze, że mikser systemowy, który zniknął mi zaraz po instalacji tego alsowskiego z repo, też miał powyższy problem z regulacją tonów. W Amaroku natomiast korektor o dziwo działa.

Ma ktoś jakieś sugestie, o co tu może chodzić?
_________________________________________
P3 866 MHz; 382MB RAM; GF2/400Mx,
SB Live! Value (CT4832)
Debian ( Lenny ); K 2.6.22-3-686; KDE 3.5.8
Awatar użytkownika
parrotlarch
Beginner
Posty: 393
Rejestracja: 12 kwietnia 2007, 07:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: parrotlarch »

może głupie pytanie zadam...ale kliknąłeś "m" pod pozycją Tone?
czasem można takiej głupoty nie zauważyć...
deix
Posty: 7
Rejestracja: 17 marca 2008, 13:47

Post autor: deix »

Nie mam 'm' w alsamixer ;)

Okazało się, że reinstalka sterów pomogła. Tyle, że teraz w mikserze mam po dwie pozycje do każdej funkcji, co mnie trochę irytuje.
http://img109.imagevenue.com/view.php?i ... 1136lo.jpg
Awatar użytkownika
parrotlarch
Beginner
Posty: 393
Rejestracja: 12 kwietnia 2007, 07:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: parrotlarch »

[quote="deix"]Nie mam 'm' w alsamixer ]
kursorem przechodzisz między suwakami i klikając literkę "m" na klawiaturze włączasz je lub wyłączasz, bo domyślnie niektóre są właczone a inne nie (jak

Kod: Zaznacz cały

Tone
- i wtedy można se przesuwać, a nic się nie stanie)

[ Dodano: 2008-03-17, 16:42 ]
[quote="deix"]Nie mam 'm' w alsamixer ]
kursorem przechodzisz między suwakami i klikając literkę "m" na klawiaturze włączasz je lub wyłączasz, bo domyślnie niektóre są właczone a inne nie (jak Tone - i wtedy można se przesuwać, a nic się nie stanie)
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

Włącz KMix zamiast tego konsolowego miksera. W zakładce "Switches" masz przełącznik "Tone" - kliknij na tym kółku, żeby zapaliło się na żółto. Wtedy w zakładce "Output" możesz sobie poustawiać basy i wysokie tony.

Obrazek
ODPOWIEDZ