Instalacja karty sieciowej.

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
KowaI
Posty: 15
Rejestracja: 06 grudnia 2006, 09:19

Instalacja karty sieciowej.

Post autor: KowaI »

Mam problem. Mam kartę na chpsecie am1771 jest to kata wi-fi. Ma ktoś jakiś pomysł jak to zainstalować. Karta jest na PCMCIA.
Jakies sugestie ?.
nuvon
Posty: 17
Rejestracja: 04 października 2007, 11:03
Lokalizacja: W-wa

Post autor: nuvon »

Zainstaluj NDISWRAPPER,przygotuj windowsowe sterowniki - wszystko powinno działać :) Opisy instalacją są na forum.

Kod: Zaznacz cały

http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=93482
KowaI
Posty: 15
Rejestracja: 06 grudnia 2006, 09:19

Post autor: KowaI »

Zrobiłem wszystko tak jak w opisach i mam problem. ndiswrapper -l pokazuje mi że sprzęt jest present czyli powinno być ok, potem ładuje moduł i też jest ok. Podnosze interfejs wlan0 i też bez problemu ale karta zachowuje się jak by była martwa. Są na niej 2 diody jedna to PWR a druga to LINK i z tego co się orientuje to ta PWR powinna się świecić cały czas. Wireless Assistent nie wyszukuje mi żadnej dostępnej sieci bezprzewodowej, Troche to dziwne.
nuvon
Posty: 17
Rejestracja: 04 października 2007, 11:03
Lokalizacja: W-wa

Post autor: nuvon »

Mnie się wydaje, że niepotrzebnie podnosisz wlan - nie znam się na tym, ale dwie sieciówki jakie mam podnoszą się automatycznie po załadowaniu modułu. Może poszukaj najnowszych sterowników, i raczej do XP - ja miałem problem, bo załadowałem kiedyś przez pomyłkę sterownik do w98 i nie chciało normalnie działać. Z diodami masz rację, power powinna świecić się cały czas po włączeniu, link po nawiązaniu połączenia. A jaką kartę masz?
KowaI
Posty: 15
Rejestracja: 06 grudnia 2006, 09:19

Post autor: KowaI »

Trochę to dziwne. Dlaczego nie powinienem podnosić interfejsu. Po załadowaniu modułu ndsiwrapper musiałem ręcznie podnieść interfejs. Karta jest jakaś dziwna ORIGO. Te sterowniki to tak że tak powiem na pałe znalazłem gdzieś na ndsiwrapper.searchengine wziąłem wyszukaj i wpisałem am1771 i znalazł mi jakąś kartę sieciową na tym chipsecie i z tych sterowników skorzystałem. Kurcze pewnie najrozsądniej to będzie pierw to pod winde xp podłączyć i zobaczyć czy to wogóle działa bo ja ta kartę dostałem więc jest jakieś ryzyko że to nie działa. No nic pokombinuje jeszcze i jak sprawdzę czy ta karta na 100 % działa pod xp to wtedy odezwe się i może coś mi poradzicie.
ODPOWIEDZ