[+] Problem z rt73 karta wifi

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
matteuszek
Posty: 45
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 12:12

Post autor: matteuszek »

zrobiłem jak pisałeś no i nie działa skasowałem ten katalog i uruchomiłem komendę

Kod: Zaznacz cały

/usr/src/linux# make moduels_install
i nic nie pomaga, wynik komendy jest ten sam co przedtem.
salmon
Beginner
Posty: 296
Rejestracja: 12 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Gliwice/Bielsko-Biała

Post autor: salmon »

Jak zmieniłeś ten link symboliczny to i tak spróbuj skompilować te sterowniki.
matteuszek
Posty: 45
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 12:12

Post autor: matteuszek »

salmon pisze:Jak zmieniłeś ten link symboliczny to i tak spróbuj skompilować te sterowniki.
Dzięki za pomoc zadziałało to wkońcu. Ale ja i tak zmieniłem z lenny na sid. Uaktualniłem jajko i już wszystko zadziałało bez żadnych problemów.

Mam jeszcze dwa kłopoty związane z tą kartą.
1)Nie wiem za bardzo jak napisać tan skrypt na debiana żaby mi się ta karta ładowała wraz ze startem kde lub systemu.

2)Jak używam menadzera wifi standardowego z kde to jest chyba kwifi menager to nie mogę jak wezmę szukam sieci zmienić na inną niż jest ustawiona automatycznie. Nie ma aktywnego przycisku pałącz.
salmon
Beginner
Posty: 296
Rejestracja: 12 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Gliwice/Bielsko-Biała

Post autor: salmon »

matteuszek pisze:1)Nie wiem za bardzo jak napisać tan skrypt na debiana żaby mi się ta karta ładowała wraz ze startem kde lub systemu.
Poczytaj o /etc/modprobe.d
matteuszek
Posty: 45
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 12:12

Post autor: matteuszek »

Mam pytanie. Co do auto uruchamiania to nie znalazłem nic w internecie na modprobe.d ale wiem już jak pisać skrypty w bashu i bedzie sie uruchamiać razem z kde.
ale mam problem z tym że polecenie ifup wlan0 daje mi:

Kod: Zaznacz cały

# ifup wlan0
Ignoring unknown interface wlan0=wlan0.
Nie wiem czy muszę coś dodać do pliku /etc/network/interface
Nie mam dalej połączenia z internetem chociaż z siecią się łącze ale tylko jak uruchomię kwifimenager jako root.
salmon
Beginner
Posty: 296
Rejestracja: 12 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Gliwice/Bielsko-Biała

Post autor: salmon »

http://svn.debian.org/wsvn/pkg-wpa/wpas ... rev=0&sc=0 Szczegółowo opisane, dla WPA

A tak najszybciej:

Kod: Zaznacz cały

$ iwconfig ethX essid "nazwa"
$ iwconfig ethX rate auto
$ ifconfig ethX up
$dhclient ethX
ethX to interfejs od karty bezprzewodowej, jeżeli adres nie jest pobierany przez dhcp to

Kod: Zaznacz cały

man iwconfig
i ustalasz resztę potrzebnych rzeczy
matteuszek
Posty: 45
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 12:12

Post autor: matteuszek »

Dzieki za pomoc. Już działa internet. Robiłem wcześniej tak jak ty używajac tego iwconfig i ifconfig ale nie wiedziałem że trzeba jeszcze użyć dhclient.
W końcu net na Debianie przez wifi :)
salmon
Beginner
Posty: 296
Rejestracja: 12 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Gliwice/Bielsko-Biała

Post autor: salmon »

No to teraz wszystko zautomatyzować, włączyć szyfrowanie i cieszyć się linuksem :D
Kapel
Posty: 3
Rejestracja: 18 listopada 2007, 16:46

Post autor: Kapel »

Witam, dopisze sie tutaj do tematu, coby ewentualnego syfu na forum nie robic (choc moze zrobie bo temat oznaczony "+"). W razie nieporozumienia prosze moda o przeniesienie do odpowiedniego dzialu, lub jakies wskazowki. Wracajac do tematu.

Mam karte bazowana na rt73. Debian Lenny. Jednak od wersji etch juz moja karta sie "wyladowywuje". Tzn. nie potrafie okreslic dlaczego, ale traci polaczenie z siecia bezprzewodowa. Nie jestem w stanie okreslic czy to wina ilosci pakietow przeslanych (jakis ogranicznik?) czy tez czasu pracy karty. Napisalem do tego skrypt, ktory pomagal przez krotki okres czasu

Kod: Zaznacz cały

#!/bin/bash
#skrypt restartujacy urzadzenia sieciowe
/etc/init.d/networking restart
iwconfig wlan0 essid <nazwasieci>
iwconfig wlan0 ap <mac routera>
ifconfig wlan0 up
iwconfig wlan0 channel 6
iwconfig
Teraz jedyne co pomaga to reset. Bo system po takim padzie sieci nie jest w stanie zrekonfigurowac urzadzen sieciowych. Jest jakas rada na to ? Jak tak to jaka?
ODPOWIEDZ