Karta graficzna dla Linuksa

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
Awatar użytkownika
ModY_WzM
Beginner
Posty: 131
Rejestracja: 26 stycznia 2007, 21:26

Karta graficzna dla Linuksa

Post autor: ModY_WzM »

Powoli doskwiera mi brak akceleracji, problemy z wine i to wszystko przez zintegrowaną grafikę Chrome9 :-|.
Postanowiłem kupić kartę graficzne dla swojego blaszaka. Nie gram nałogowo w gierki no może czasem odpalę
jakiegoś starocia ;-). Myślę na kupnem gerorce 7600 albo ati x1600 czy może coś z seri gf8 albo hd2xxx? Teraz
pojawi się zasadnicze pytanie co wybrać by nie było żadnych problemów i by akceleracja 3D się pojawiła.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

Ja mam GF6200 i żadnych problemów ze sterownikami i z uzyskaniem akceleracji nie miałem.
Awatar użytkownika
darkwater
Junior Member
Posty: 828
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darkwater »

Ja używam radeona x1600pro pcie - również żadnych problemów nie doświadczyłem.
Awatar użytkownika
ModY_WzM
Beginner
Posty: 131
Rejestracja: 26 stycznia 2007, 21:26

Post autor: ModY_WzM »

Jak wygląda spraw z nową serią gf8 i hd2xxx? Czy ktoś ma te kary?
soki
Beginner
Posty: 249
Rejestracja: 27 października 2007, 21:18
Lokalizacja: Matrix

Post autor: soki »

Moim zdaniem lepiej poszukać jakiegoś GF7900 ew GF7950 dorwiesz za niższą cenę niż np. GF8600 GTS a wydajność lepsza poza tym Direct 10 na Lina nie potrzebny :-)

Choć w sumie do compizów i ogólnie to nawet GF7600 spokojnie styknie - nawet z zapasem 8-)
Awatar użytkownika
Junkers
Beginner
Posty: 140
Rejestracja: 25 maja 2007, 21:00
Lokalizacja: z daleka

Post autor: Junkers »

Generalnie pod kątem linuksa lepiej mieć GeForce. A przynajmniej tak zauważyłem po doświadczeniu moim i kolegów którzy mieli radki (jednemu to nawet LILO sie źle wyświetlało)
Awatar użytkownika
qbsiu
Beginner
Posty: 491
Rejestracja: 19 marca 2007, 19:47
Lokalizacja: £DZ

Post autor: qbsiu »

GF7600GT Działa super...
daniel_wrobel
Posty: 13
Rejestracja: 17 listopada 2007, 22:09

Post autor: daniel_wrobel »

Nie polecam GF8xxx ani radeonów 2xxx, (poza 8800GT, 8800GTS320M i 2900, ale te są DROGIE) po prosu się nie opłaca. Za te same pieniądze można mieć coś mocniejszego z serii GT7xxx albo X1xxx.
dawideo
Beginner
Posty: 141
Rejestracja: 25 czerwca 2007, 11:46
Lokalizacja: Zbychowo

Post autor: dawideo »

Czy ma ktoś może karte GF 8800 Gt??? Jak wygląda sprawa ze sterownikami??/ Do tej pory miałem stery VESA dziś próbowałem zainstalować stery od NVIDI i X'Y mi padły po próbie "dpkg-reconfigure xserver-xorg" nadal nie wstają nawet jak próbuje dać VESA X'y nadal leżą czy czeka mnie reinstalacja systemu????
wojtekz_
Beginner
Posty: 337
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojtekz_ »

Sterownik standardowy nv zadziała Ci z każdą Nvidią, oprócz tych super najnowszych, ale on nie daje akceleracji. Sterowniki nvidii (np. nvidia-glx albo ściągnięte ze strony producenta) dają akcelerację, ale są z nimi różne niespodziewane problemy, np. nowszy sterownik przestaje działać, albo trzeba skompilować jądro itp (zwłaszcza dla portu amd64). Jeśli używasz Linuxa tylko do standardowych rzeczy, można sobie odpuścić akcelerację i wtedy w zasadzie każda (no, prawie) nvidia jest dobra.

Pozdrawiam
Zablokowany