GeForce 8600 GS na Asus s96s

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
rafaello
Posty: 1
Rejestracja: 11 października 2007, 14:28

GeForce 8600 GS na Asus s96s

Post autor: rafaello »

Witam, mam problem z karta grafiki GF 8600 gs, mam laptopa asus s96s, zainstalowalem debiana, ale nie odpala mi sie wogole, zainstalowalem stery ze stronki nVidia.com do proc 64-bit, ale nic nie widzi mi karty. konfigurowalem recznie na kilka sposobow i dalej nic. mial ktos moze podobny problem??? pomocy
keffir
Posty: 28
Rejestracja: 16 maja 2007, 19:06
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: keffir »

zainstaluj te Nvidia :mrgreen:
Dyshoo
Posty: 1
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 21:19

Post autor: Dyshoo »

Wie ktoś może czy istnieją sterowniki dla linuxa dla notebooka S96S? Na stronie Intela sa tylko pod Windowsy :/
Bodzio
Junior Member
Posty: 599
Rejestracja: 26 grudnia 2007, 18:35

Re: GeForce 8600 GS na Asus s96s

Post autor: Bodzio »

rafaello pisze:Witam, mam problem z karta grafiki GF 8600 gs, mam laptopa asus s96s, zainstalowalem debiana, ale nie odpala mi sie wogole, zainstalowalem stery ze stronki nVidia.com do proc 64-bit, ale nic nie widzi mi karty. konfigurowalem recznie na kilka sposobow i dalej nic. mial ktos moze podobny problem??? pomocy
Procek masz 64 bitowy, ale nie napisałeś jaki masz system zainstalowany -> 32, czy 64 bity
Kolejna sprawa to logi, logi i jeszcze raz logi. Nvidia ma to do siebie że daje loga z instalacji -> /var/log/nvidia-installer.log
AdeBe
Junior Member
Posty: 825
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 14:41

Post autor: AdeBe »

Bodzio, popatrz na datę, chlopak po 2 miesiacach albo rozwiazal problem, albo odpuscil sobie debiana :)
Dyshoo, pewnie jesteś dość nowy w linuxie(sądzę po ilości postów), więc należy Ci się trochę wyjaśnień: w linuxie nie musisz wgrywać sterowników do każdej rzeczy tak jak w windowsie. Generalnie sterowniki do większości rzeczy powinieneś mieć standardowo w systemie. Jest tylko kwestia uruchomienia tego. Może gdybyś podał więcej danych tego laptopa i wyszczególnił co Ci nie działa, będę mógł pomóc.
Bodzio
Junior Member
Posty: 599
Rejestracja: 26 grudnia 2007, 18:35

Post autor: Bodzio »

@ AdeBe - zgoda, nie popatrzyłem
Z tego co wyczytałem to ten model laptopa ma Nvidie 8600 GS. Czyli warto zainstalować stery do nvidii
bodzio@admin:~$ aptitude search nvidia
p nvidia-cg-toolkit - NVIDIA Cg Toolkit installer
p nvidia-kernel-common - NVIDIA binary kernel module common files
v nvidia-kernel-legacy-71xx-1.0.7185 -
p nvidia-kernel-legacy-71xx-2.6-686 - NVIDIA binary kernel module for 2.6 series compiled for 686
p nvidia-kernel-legacy-71xx-2.6-k7 - NVIDIA binary kernel module for 2.6 series compiled for k7
p nvidia-kernel-legacy-71xx-2.6.18-4-686 - NVIDIA binary kernel module for Linux 2.6.18-4-686 (legacy version)
p nvidia-kernel-legacy-71xx-2.6.18-4-k7 - NVIDIA binary kernel module for Linux 2.6.18-4-k7 (legacy version)
p nvidia-settings - Tool of configuring the NVIDIA graphics driver
p nvidia-xconfig - The NVIDIA X Configuration Tool
bodzio@admin:~$
lepiej pobrać sterownik ze strony nvidii, skompilować i zainstalować moduł
ODPOWIEDZ