ThinClient ICA

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
_Toshi_
Posty: 37
Rejestracja: 30 marca 2007, 18:47

ThinClient ICA

Post autor: _Toshi_ »

Hello

Czy ktoś już próbował coś takiego zrobić? W firmie mamy Server terminali na windzie 2k3 z zainstalowanym Citrix'em. Na razie jako terminale działają stare PC z powiedzmy na maxa okrojonym win95 (w sumie to tylko dos ze sterami został) i do tego aplikacja wfclient, która łączy się z serwerem i dostarcza pulpit do terminala. Minus tego rozwiązania to wolne działąnie, brak scrolla w myszy itp. Można zrobić takiego ciekiego klienta na linuxie i to by rozwiązało wiele spraw.

Istnieje kilka sposobów działania cienkich klientów:
1) bootowanie z sieci.
2) boot lokalny:
a) uruchamia się system operacyjny ze środowiskiem graficznym i:
- uruchamia się aplikacja, łącząca się z serverem i uruchamiająca aplikacje,
- dostęp do zasobów serwera jest możliwy poprzez przeglądarkę www
b) uruchamia się system bazowy i pojedyncza aplikacja, dzieki czemu widzimy tylko i wyłącznie to co nam server udostępni.

Właśnie o takie rozwiązanie mi chodzi. Czy ma ktoś już jakieś doświadczenia w tej dziedzinie?

Pozdrawiam
nightwish86
Posty: 91
Rejestracja: 10 czerwca 2007, 13:03
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: nightwish86 »

_Toshi_ pisze:Czy ktoś już próbował coś takiego zrobić?
Próbował ]W firmie mamy Server terminali na windzie 2k3 z zainstalowanym Citrix'em. Na razie jako terminale działają stare PC z powiedzmy na maxa okrojonym win95 (w sumie to tylko dos ze sterami został) i do tego aplikacja wfclient, która łączy się z serwerem i dostarcza pulpit do terminala. Minus tego rozwiązania to wolne działąnie, brak scrolla w myszy itp.[/quote]
My w firmie korzystamy z aplikacji zewnętrznej Jetro. To nakładka na RDP, która działa naprawdę dobrze (jak na aplikację Windowsową ;]). Jeśli będziecie czuli potrzebę zostania na Windows polecam ten produkt - wszystko działa.
_Toshi_ pisze:b) uruchamia się system bazowy i pojedyncza aplikacja, dzieki czemu widzimy tylko i wyłącznie to co nam server udostępni.
ThinClienty mają zazwyczaj jakiś tam dysk Flash, na którym można co nieco upchnąć. Moje rozwiązanie problemu jest następujące:
Instalujesz lokalnie Debiana, doinstalowujesz co trzeba (X'y itp), po czym piszesz własny skrypt//program do komunikacji z serwerem i zastępujesz w grubie INIT tym właśnie swoim programem. Da się to zrobić ;)
_Toshi_
Posty: 37
Rejestracja: 30 marca 2007, 18:47

Post autor: _Toshi_ »

Tya kontaktował się ze mna przedstawiciel Jetro ale skoro mamy citrix'a to po co kupować coś innego? linuxowe klienty są na jetro i na terminalach WYSE. Ale ja chcę zrobić to samemu. Na razie kombinuję z uruchomieniem wfclient'a citrixowego. Teoretyczne powinno to działać.

BTW nie jestem expertem wiec takiego skryptu raczej nie napiszę. Jeżeli masz taki pod ręką to byłbym wdzięczny :)

Pozdro
kwadraciak
Posty: 7
Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 12:27
Lokalizacja: Warsiawa

Post autor: kwadraciak »

viTAM!

[ Dodano: 2007-09-29, 21:34 ]
Jeżeli nie jesteś zealotem, zapoznaj się z (czyli: luknij ) http://k12ltsp.org/contents.html. Tam wiele istotnych rzeczy wytłumaczonych jest bardzo przystępnie (czyli: łopatologicznie). Ja rozumiem Twoje obiekcje - wstyd zdradzać Debiana. "Lecz życie no nie je bajka, to prawdziwa je bitwa" - cytuję za dziadkiem Zazgryziakiem.

PzdR!
_Toshi_
Posty: 37
Rejestracja: 30 marca 2007, 18:47

Post autor: _Toshi_ »

Ten link cóś nie ten tego Oo'

BUAHAHAHAHAHAH DZIA£A xD

Musze jeszcze tylko obsługę myszy z rolką pod konsolę zrobic ;D
Jak bede miał chwilkę to opiszę.
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

_Toshi_ pisze:Ten link cóś nie ten tego Oo'
na końcu jest niepotrzebna kropka, link jest ok.
_Toshi_
Posty: 37
Rejestracja: 30 marca 2007, 18:47

Post autor: _Toshi_ »

Tak działa, nie przejrzałem tego dokładnie ale ze screenów poniżej widzę, że raczej nie jest to to o co mi chodziło. Tam jest uruchomiony linux z kde bądź gnomem i spod niego uruchamiany jest pulpit z servera. Nie dam użyszkodnikom linux'a... to by ich zabiło albo mnie. To co zrobiłem będzie odpalało od razu pulpit z servera :P


dobra teraz pytanie z innej beczki... możliwe, że jest to gdzieś na forum, więc prosiłbym o linka.

Chodzi o to, że jak użytkownik zaloguje się do konsoli to automatycznie zostanie uruchomiony jakiś skrypt. Gdzie podać ścieżkę do tego skryptu aby został wystartowany od razu po zalogowaniu użytkownika?

Pozdro
ODPOWIEDZ