Instalacja i użytkowanie sterowników WIFI na Lenovo Y50-70 z kartą rtl8723be

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
myslaf
Posty: 1
Rejestracja: 08 grudnia 2016, 11:41

Instalacja i użytkowanie sterowników WIFI na Lenovo Y50-70 z kartą rtl8723be

Post autor: myslaf »

Dzień dobry,

jestem nowym użytkownikiem linuxa i wybrałem na początek debiana, ponieważ jest on podstawą, którą według mnie, muszę zrozumieć i się nauczyć. Również ze względu na to, że inne dystrybucje linuxa po prostu opierają się na debianie i korzystają z jego repozytoriów.

A teraz już wracając do tematu. Posiadam laptopa Lenovo y50-70 z kartą sieciową Realtek rtl8723be.
Niestety mam problem z poprawnym działaniem tej karty na moim laptopie, ponieważ co jakiś czas wyłącza się ona i przez konsolę muszę resetować sterownik lub resetować komputer.
Czytałem w internecie, również na anglojęzycznych stronach i jak dotąd nie znalazłem rozwiązania problemu.

Czy Wy, polscy użytkownicy forum debiana jesteście w stanie mi pomóc?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Instalacja i użytkowanie sterowników WIFI na Lenovo Y50-70 z kartą rtl8723be

Post autor: dedito »

Jak czytałeś te różne fora to pewnie widziałeś jakie wyniki komend należy przedstawić.
Proszę uzupełnić w pierwszej wiadomości.
jantar
Posty: 75
Rejestracja: 22 kwietnia 2014, 14:51

Re: Instalacja i użytkowanie sterowników WIFI na Lenovo Y50-70 z kartą rtl8723be

Post autor: jantar »

Ta karta sieciowa, to najbardziej złośliwy nowotwór jaki na tym świecie istnieje. Wklep w konsolę poniższe polecenie, jeśli nie zadziała uzupełnij informacje.

Kod: Zaznacz cały

echo "options rtl8723be fwlps=N ips=N" | sudo tee /etc/modprobe.d/rtl8723be.conf
ODPOWIEDZ