Instalacja drukarki przez port USB na routerze Sagem Fast 2704 (b

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
orzechus
Posty: 73
Rejestracja: 13 czerwca 2013, 20:00

Post autor: orzechus »

Na sterownikach ze strony samsunga też nie działa.
Awatar użytkownika
hsurim
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 05 maja 2014, 17:15
Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Post autor: hsurim »

I sprawdziłem działanie urządzenia wielofunkcyjnego (tym razem drukarka/skaner HP LaserJet 3050) podłączonej do sieci, ale tym razem przewodowo.

1. Sprawa przedstawia się identycznie, jak w przypadku c4780 podłączonego do routera za pośrednictwem wi-fi.
Otóż działa jedynie sama drukarka, zaś skanera Debian nie widzi.
2. System nie widzi ich (tych obydwu sieciowych urządzeń wielofunkcyjnych - mojego w domu i w pracusi) jeśli zastosujemy "Prosty firewall dla deskopa / stacji roboczej" wg. wskazówek Yampressa - entries/162-Prosty-firewall-dla-desktop ... i-roboczej.

@orzechus, niewykluczone, że powodem niedziałania drukarki u Ciebie, jest ... firewall - oczywiście, jeśli coś w nim dłubałeś (??)


p.s.: dziwne, że nie działa u Ciebie na Ubuntu
orzechus
Posty: 73
Rejestracja: 13 czerwca 2013, 20:00

Post autor: orzechus »

Z wyłączonym firewallem również nie drukuje. Próbowałem jeszcze raz na ubuntu - bez zmian.
Awatar użytkownika
hsurim
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 05 maja 2014, 17:15
Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Post autor: hsurim »

Pewnie zaraz zostanę tutaj 'skopany', ale termin "Stable" sugerował mi zupełnie coś innego - nie najnowsze pakiety, ale za to pewne i niezawodne działanie.
Sprawdza się to, co całkiem nie aż tak dawano, napisał menel - Debian stabilny, nie nadaje się na biurko.

@Orzechus, na 'pocieszenie' powiem Ci, że np. w LMDE (na Debianie stabilnym) jest jeszcze gorzej ...
Do nieobsługiwania (od kilku lat) także sieciowych urządzeń wielofunkcyjnych, dochodzą nieszczęsne 'multimedia.
W Debianie akurat można ich nie dodawać do repo, ale w LMDE już są zapakowane.
Co do Ubuntu, to niewykluczone, że już nie obsługują prawidłowo sieciowych urządzeń wielofunkcyjnych, czy też właśnie niektórych samych drukarek - ot, taki "stabilny" spadek po Debianie.

Coraz bardziej zaczynają mnie dotykać tego typu 'kwiatki'. :rolleyes:
orzechus
Posty: 73
Rejestracja: 13 czerwca 2013, 20:00

Post autor: orzechus »

Dzięki hsurim za pomoc. Powalczę jeszcze trochę z tą drukarką, może na zagranicznych forach coś znajdę. Nie chciałbym jej nosić między komputerami.
Awatar użytkownika
hsurim
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 05 maja 2014, 17:15
Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Post autor: hsurim »

... albo spróbować z inną dystrybucją, niebazującą na Debianie (niestety) - sam zaczynam już o tym powoli myślećObrazek

Czuję Twój ból, gdyż nie tak dawno, sam musiałem korzystać z drukarki sieciowej ze skanerem - jak pisałem, dukowanie działało, ale skaner niee.
Obecnie, mogę podłączyć ją bezpośrednio kabelkiem, gdyż na pozostałych komputerach (po wielu wielu linuksowych latach) jest już tylko 'jedyny słuszny system'.
Nie ukrywam , że zaczynam nieco patrzeć na niego z pewną 'zazdrością', gdyż stopień dopracowania biurkowych wymagań, wyprzedził Linuksa (chyba nie przesadzę sporo) miażdżąco..

Jednak i tak aż do dzisiaj wzdycham do zalet - jedynej jak dotąd znanej mi - niedoścignionej dystrybucji, Ubuntu 8.04 LTS - potem już było tylko gorzej (mniej komfortowo) aż w końcu staje się powoli nie do przełknięcia.
Awatar użytkownika
hsurim
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 05 maja 2014, 17:15
Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Post autor: hsurim »

Próbowałem działanie c4780 podłączonej do sieci przez wi-fi, na:
1. Ubuntu 14.04 LTS (z Unity) - działa wszystko
2. SuSE - sterownik się instaluje, ale NIC nie działa
3 Gentoo - nie udało mi się, gdyż za każdym razem nie działała myszka.

4. na Debianie tak jak kiedyś tylko drukowało, to i teraz też tylko drukuje (zamiast skanowania, robi zdjęcie z kamerki - nie widzi skanera).

Tak więc najprawdopodobniej zostaje szukanie takiej dystrybucji, gdzie Twoja drukarka ruszy.
Awatar użytkownika
hsurim
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 05 maja 2014, 17:15
Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Post autor: hsurim »

A sprawdź jeszcze w synapticu, , czy masz zainstalowane printer-driver-splix - wsparcie (i) dla Twojej drukarki (?)
orzechus
Posty: 73
Rejestracja: 13 czerwca 2013, 20:00

Post autor: orzechus »

Tak, jest zainstalowane.
ODPOWIEDZ