Hotspot przy wykorzystaniu laptopa

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
Awatar użytkownika
kodama
Junior Member
Posty: 633
Rejestracja: 23 maja 2010, 22:30
Lokalizacja: Poznań

Hotspot przy wykorzystaniu laptopa

Post autor: kodama »

W nawiązaniu do tego postu threads/32761-aero2-modem-wewnętrzny nieco będzie. Udało mi się uruchomić to aero2 na wvdialu. Potrzebne mi to było, żeby sobie uruchomić hotspota z dostępem do internetu przy wykorzystaniu mojego laptopa. Tu gdzie aktualnie mieszkam kiepsko z internetem, więc sobie postanowiłem zrobić takowe coś i nawet "prawie" fajnie działa.

No i właśnie - PRAWIE. Jak wiadomo aero2 wymaga wpisywania captcha co godzinę. Tylko kurcze, dlaczego w tym momencie wvdial się rozłącza i jest:

Kod: Zaznacz cały

--> Timed out while dialing.  Trying again.
--> Sending: ATDT*99#
--> Waiting for carrier.
--> Timed out while dialing.  Trying again.
--> Sending: ATDT*99#
--> Waiting for carrier.
--> Timed out while dialing.  Trying again.
--> Sending: ATDT*99#
--> Waiting for carrier.
--> Timed out while dialing.  Trying again.
--> Sending: ATDT*99#
--> Waiting for carrier.
--> Timed out while dialing.  Trying again.
--> Sending: ATDT*99#
--> Waiting for carrier
Czyli może nawet nie tyle rozłącza co nie może znaleźć sieci? Jak się łączyłem przez Network Managera, to zwyczajnie wyskakiwała kapcza i już, nie kojarzę żeby się rozłączało. Ktoś może zna jakieś obejście tego problemu?

Mój wvdial.conf:

Kod: Zaznacz cały

[Dialer aero2]
Modem = /dev/ttyACM1
Init1 = AT+CGDCONT=1,"IP","darmowy","",0,0
Auto DNS = on
Stupid mode = no
Username =;
Password =;
Phone = *99#
Z góry dzięki za jakiekolwiek zainteresowanie :]
Awatar użytkownika
kodama
Junior Member
Posty: 633
Rejestracja: 23 maja 2010, 22:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kodama »

Hej. Doedukowałem się i się okazuje, że tak ma być. Mam natomiast pytanie nieco inne. Wiadomo, że po każdym rozłączeniu trzeba połączyć się ponownie i wpisać tego kapcia.
Dobra, ponowne połączenie sobie zrobię, łącząc się przez ssh i restartując wvdiala. Tylko teraz tak - na laptopie pojawia mi się zapytanie o captcha, a ngdy próbuję się połączyć z netem z poziomu telefonu (Android, przeglądarka Chrome) to wyskakuje komunikat, o braku dostępu do internetu, a nie przekierowuje na stronę z obrazkiem. Stąd moje zapytanie - czy by trzeba napisać jakąś linijkę do iptables, żeby to działało? Ja mam dodaną taką regułę do iptables, żeby internet działał na urządzeniach, które się podepną pod hotspota:

Kod: Zaznacz cały

iptables -t nat -A POSTROUTING -s 10.10.0.0/16 -o ppp0 -j MASQUERADE
DODANE
Jest "obejście" problemu. Można wejść na kapczę przez ip:

Kod: Zaznacz cały

http://10.2.37.78:8080
ODPOWIEDZ