Krety

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
Awatar użytkownika
maple
Posty: 31
Rejestracja: 23 października 2013, 02:44
Lokalizacja: Ottawa

Kretyńskie chłodzenie w laptopie

Post autor: maple »

Witam

Mam problem z temperaturą w laptopie. Posiadam laptop HP Pavilion dm3-1020ca. Przeczyściłem chłodzenie i dałem nową pastę termoprzewodzącą. Procesor i karta graficzna zimne, jednak na chipsecie można usmażyć jajko. Temperatura na codzień bez stresu sięga 70 stopni.

Kod: Zaznacz cały

acpitz-virtual-0
Adapter: Virtual device
temp1:        +64.0°C  (crit = +100.0°C)

k8temp-pci-00c3
Adapter: PCI adapter
Core0 Temp:   +27.0°C  
Core0 Temp:   +28.0°C  
Core1 Temp:   +25.0°C  
Core1 Temp:   +19.0°C  
Byłoby to znośne, ale gdy tylko komputer dostanie nieco stresu (calf, jack, gimp, parę kart w firefoxie) to chipset dostaje 80+. Myślę, że trzeba temu zaradzić. Niestety jednak chipset nie ma nawet własnego chłodzenia! Zobaczcie jak to wygląda: http://i.imgur.com/i9omXXH.jpg

Czy w tej sytuacji jest możliwe, aby go jakoś ochłodzić?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jack9
Posty: 66
Rejestracja: 01 marca 2014, 17:40

Post autor: jack9 »

"acpitz-virtual-0 Adapter: Virtual device temp1: +64.0°C (crit = +100.0°C" - albo się myle ale to procesor a nie chipset
Awatar użytkownika
maple
Posty: 31
Rejestracja: 23 października 2013, 02:44
Lokalizacja: Ottawa

Post autor: maple »

wymacałem wszystkie elementy w płycie i jednak procesor wraz z gpu są dosyć chłodne. parzy w paluchy głównie chipset.
Awatar użytkownika
jack9
Posty: 66
Rejestracja: 01 marca 2014, 17:40

Post autor: jack9 »

przy stacjonarnym to radiator i po sprawie ale w laptopie hmm....
U mnie ten parametr oznacza jako procesor
Awatar użytkownika
Rafcio
Posty: 50
Rejestracja: 20 lutego 2012, 19:26
Lokalizacja: Budzyń

Post autor: Rafcio »

Hej,
Ja mam alergie na Pavilion'y , wadliwe chłodzenie to ich wada fabryczna , przy moim płyta uległa uszkodzeniu zaraz po okresie gwarancji , możesz spróbować wydajnej podstawki chłodzącej pod netbooka może to trochę poprawi chłodzenie .
Awatar użytkownika
maple
Posty: 31
Rejestracja: 23 października 2013, 02:44
Lokalizacja: Ottawa

Post autor: maple »

Podstawka chłodząca to pomysł chodzący mi po głowie od dawna, lecz takie rozwiązanie wyklucza mobilność laptopa. Zastanawiałem się, czy można w miejscu chipseta przykleić maleńki przycięty radiatorek. Czy ktoś już robił takie kombinacje?
Awatar użytkownika
jack9
Posty: 66
Rejestracja: 01 marca 2014, 17:40

Post autor: jack9 »

Widzę że chipset masz od spodu, to znaczy jak stawiasz laptop np. na łóżku, to nie ma gdzie wydzielać swojego ciepła. Laptop powinno stawiać na czymś sztywnym, nawet może być książka. Pod spodem musi być przepływ powietrza.
Awatar użytkownika
maple
Posty: 31
Rejestracja: 23 października 2013, 02:44
Lokalizacja: Ottawa

Post autor: maple »

Większość czasu mam laptopa na ławie i wtedy dostaje tych temperatur. Często też wystawiam róg lapka z chipsetem poza ławę aby od dołu dostawało się powietrze. Obawiam się, że turbinowe chłodzenie to bujda. Wentylator cały czas sie kręci a chipset płonie.
Schadoow
Posty: 23
Rejestracja: 06 czerwca 2013, 22:53
Lokalizacja: Szydłowiec/Wrocław

Post autor: Schadoow »

Jeżeli nie szkoda ci obudowy to możesz wyciąć kawałek i pierdyknąć radiator taki na jaki pozwala ci aby laptop stał i radiator nie przeszkadzał. Radiator można przykleić specjalnym 'termopadem' lub na silikon termoprzewodzacy lub coś innego co kleji i przewodzi ;p.

Podkładka nic nie da bo w laptopach jest problem z przewiewnością. o ile jeżeli w obudowie nad chipsetem są otwory to można się bawić w jakiś kaftan aby wyciąg był przez ten otwór wtedy do coś da ale w innym przypadku to raczej szkoda kasy ;p
ODPOWIEDZ