Instalacja tablicy interaktywnej ONfinity CM2MAX na Debianie

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
Awatar użytkownika
KR2YS2T0F
Posty: 15
Rejestracja: 26 lutego 2010, 15:23

Instalacja tablicy interaktywnej ONfinity CM2MAX na Debianie

Post autor: KR2YS2T0F »

Witam szanownych Forumowiczów.
Przedstawię mój problem: Jestem w posiadaniu tablicy interaktywnej o nazwie ONfinity CM2MAX. Tablica powinna działać prawidłowo w Windowsach (XP, Vista). Jednak w Windows Viście mimo prawidłowo zainstalowanego oprogramowania i sterownika nie można uruchomić kalibracji.

W tym samym systemie w virtualboksie zainstalowałem Windowsa XP i działa prawidłowo (kalibracja jest dostępna). Wnioskuję, że z komputerem jest wszystko w porządku. Producent dostarcza oprogramowania do Linuksa. Z plików wywnioskowałem, że chodzi o RedHata. Jednak chciałbym uruchomić tablicę w Debianie zainstalowanym na dysku twardym lub Fedorze uruchamianej z dysku pendrive. Czy ktoś już miał podobny problem?
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Ze strony domowej można coś pobrać pod Ubuntu:
http://www.onfinity.com/Downloads.asp
Awatar użytkownika
KR2YS2T0F
Posty: 15
Rejestracja: 26 lutego 2010, 15:23

Post autor: KR2YS2T0F »

Dziękuję fnmirk za szybkie zainteresowanie tematem.
Przejrzałem tą stronę i pobrałem wszystko co dotyczy sterowników i oprogramowania. Niestety jedyne co znalazłem do Ubuntu to sterowniki do bezprzewodowej tablicy interaktywnej FB-150-V.
Załącznik 1.png nie jest już dostępny
Problem dalej nie jest rozwiązany.

Dodane:
Czy dobrze szukałem?
Załączniki
1.png
Awatar użytkownika
Zalingrad
Beginner
Posty: 110
Rejestracja: 26 stycznia 2009, 20:03
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Warszawa

Post autor: Zalingrad »

Czasem zdarza się, że producenci sterowniki posiadają, lecz się nimi nie chwalą.
Nie zaszkodzi wysłać im maila na adres umiejscowiony w http://www.onfinity.com/Support.asp z zapytaniem odnośnie dystrybucji Debian/Ubuntu. Wyślij im zapytanie, może dowiemy się czegoś więcej.
Awatar użytkownika
KR2YS2T0F
Posty: 15
Rejestracja: 26 lutego 2010, 15:23

Post autor: KR2YS2T0F »

Witam następnego zainteresowanego Zalingrada. :)
Wczoraj trafiłem na to samo. Wsparcie techniczne w języku angielskim mnie nie zadawala. Znalazłem polskiego dostawcę. Postanowiłem się z Nimi skontaktować. Dam znać co z tego wyjdzie.
Oprogramowanie pobrane ze strony, którą podał mi fnmirk umożliwiło mi bez instalowania paczek (wystarczyło kliknąć w ikonę) w Debianie uruchomienie skromnego panelu do obsługi funkcji rysunkowych, ale nie umożliwiło połączenia się z tablicą przez USB.
Dam znać co wyszło z kontaktu z firmą.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Ten program pobrany ze strony domowej posiada ograniczenia, to jakaś wersja ,,trial''. Takie informacje są w opisie programu.
Awatar użytkownika
KR2YS2T0F
Posty: 15
Rejestracja: 26 lutego 2010, 15:23

Post autor: KR2YS2T0F »

Skontaktowałem się ze sprzedawcą tablicy. Uzyskałem link:
http://www.verx.pl/index.php?id=223&relPath=Sterowniki

W Windows Viście, po pobraniu najnowszej wersji "FreeClass" oraz odinstalowaniu starego oprogramowania i zainstalowaniu pobranego z ich strony, tablica ruszyła bez problemu.

Nie uzyskałem odpowiedzi co do uruchomienia tablicy w Linuksie. :( Ponowiłem zapytanie. Jeżeli odpowiedź uzyskam to dam znać.
Awatar użytkownika
zomer
Beginner
Posty: 322
Rejestracja: 26 października 2007, 15:52
Lokalizacja: Podkarpacie

Tablica Qomo QWB100WS

Post autor: zomer »

Witam!
Ja z kolei szukam oprogramowania pod debiana dla tablicy Qomo QWB100WS.
ODPOWIEDZ