HP ProBook i QuickWeb

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
Awatar użytkownika
Torque
Posty: 37
Rejestracja: 10 marca 2009, 16:06
Lokalizacja: Dolna Posada

HP ProBook i QuickWeb

Post autor: Torque »

Wpis grześka na blogu (http://debian.linux.pl/entries/141-HP-P ... top-11-SP1) ustąpił miejsca nowszym, a ja chciałbym się spytać osoby użytkujące ProBooki HP o jeszcze jedną rzecz.

Mianowicie ciekaw jestem funkcji QuickWeb umożliwiającej start przeglądarki w kilka sekund bez uruchamiania całego systemu operacyjnego. Jak to działa na sprzęcie z preinstalowanym SUSE i czy działa również po zainstalowaniu Debiana?

Zbliża się dzień, gdy będę musiał podjąć decyzję jakiego laptopa kupić i zbieram wszelkie możliwe informacje :)
Awatar użytkownika
grzesiek
Junior Member
Posty: 932
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 10:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: grzesiek »

Nie słyszałem o takie usłudze.
Z tego co zauważyłem, to większość tych bajerów działa tylko na platformie Windows. Na przykład logowanie przez rozpoznanie twarzy działa tylko na Windows.
Awatar użytkownika
Torque
Posty: 37
Rejestracja: 10 marca 2009, 16:06
Lokalizacja: Dolna Posada

Post autor: Torque »

Cytat ze strony jednego ze sklepów:
Oprogramowanie HP QuickLook umożliwia odczytywanie i tworzenie poczty elektronicznej, kalendarza, listy zadań i danych kontaktowych za pomocą jednego przycisku w ciągu zaledwie kilku sekund, bez konieczności ładowania systemu operacyjnego. Funkcja HP QuickWeb w ciągu kilku sekund zapewnia dostęp do Internetu, nawet jeśli notebook jest wyłączony.
A tutaj ciekawy artykuł:
http://blogs.computerworld.com/14749/sh ... ew_laptopsJak dla mnie wystarczyłby szybki dostęp do przeglądarki, reszty bajerów w zasadzie nie potrzebuję.

Ale ciekawe: w swoim laptopie nie masz owego przycisku "QuickLook" lub "QuickWeb"?http://blogs.computerworld.com/14749/sh ... ew_laptops
Awatar użytkownika
grzesiek
Junior Member
Posty: 932
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 10:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: grzesiek »

Mam, własnie z niego piszę, ale nigdy go nie używałem. Spokojnie, już Ci czytam z nalepki:
"*...., HP QuickWeb, ... wymaga Microsoft Windows"
Zadowolony?
Awatar użytkownika
Torque
Posty: 37
Rejestracja: 10 marca 2009, 16:06
Lokalizacja: Dolna Posada

Post autor: Torque »

grzesiek pisze:Zadowolony?
Wcale.

Ale czekaj, czy to znaczy, że u siebie masz Windowsa a nie SUSE lub Debiana, czy też nie próbowałeś owej funkcji z powodu napisu na nalepce? Rozumiem, że pisząc tego posta wystartowałeś przeglądarkę owym przyciskiem QuickWeb, czy tak?

Bo już się trochę pogubiłem.
Awatar użytkownika
grzesiek
Junior Member
Posty: 932
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 10:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: grzesiek »

Na laptopie mam Debiana. Nigdy tej funkcji nie sprawdzałem, przeczytałem tylko treść nalepki.
Awatar użytkownika
Torque
Posty: 37
Rejestracja: 10 marca 2009, 16:06
Lokalizacja: Dolna Posada

Post autor: Torque »

OK, dzięki za cierpliwe wyjaśnienia :)
ODPOWIEDZ