dysk przeno

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

dysk przenośny

Post autor: Kaka' »

Mam mały (512mb) dysk przenośny podłanczany do usb. Podłanczam go do usb i nic nie musze montować wszystko już jest ikona na pulpicie się pojawia ale gdy próbuje coś zapisać to pojawia mi się taki komunikat: "Nie można pisać do /mnt/uba1/nazwa_pliku" Aktualnie korzystam z knoppixa ale pod Debianem jest dokładnie ten sam problem. Montować nic nie musze bo jest to robiona automatycznie ale nie wiem czemu nie moge nic na nim nagrać.

Prosze o Pomoc! Z góry dzięki!
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

Jedyne co mogę powiedzieć to: należy ustawić prawa dostępu do tego katalogu (i/lub opcje montowania), tak aby mieć do niego dostęp z zwykłego użytkownika. Niestety nie wiem jak odbywa się montowanie automatyczne dysków usb, więc nie pomogę chyba więcej. Być może wystarczy dodać siebie do jakiejś grupy (disk?). Napewno już ktoś ten problem miał, więc google i do roboty.

pozdro
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Jedyne co mogę powiedzieć to: należy ustawić prawa dostępu do tego katalogu
Już to próbowałem - a raczej próbowałem wszystkiego co znalazłem w necie i nic. Katalog normalnie widze ale nie moge tam nic zapisać. A ja MUSZE coś zgrać z mojego komputera na inny.

[ Dodano: 2006-08-27, 09:44 ]
Już mi działa. Musiałem przypisać go do grupy cdrom a był w grupie knoppix! Teraz mi działa!

Dzięki!

Pozdro!
ODPOWIEDZ