klawiatura dinovo nie dzia

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
mikmik
Beginner
Posty: 356
Rejestracja: 24 maja 2007, 22:36
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: mikmik »

Witam.
Mam problem z klawiaturą dinovo, przeinstalowałem system bazowy z pewnych powodów, instalowałem Lennego z netinstall następnie aktualizacja do Squeeze. Przy pierwszym uruchomieniu na Lennym klawiatura działała bez problemu. Po aktualizacji, w Squeeze przestała dziać zarówno w biosie i w systemie. Tak, mam włączoną obsługę klawiatury USB w biosie.

Na pewno mam problem z udev, bo podczas uruchamiania wyświetlają się błędy, lecz niestety nie ma logów w var/log.

Dodane:
Nowy dzień, więc nowe informacje.

Znalazłem coś takiego http://www.spinics.net/lists/hotplug/msg03945.html , jest to łatka, która chyba rozwiązuje mój problem, jednakże po wydaniu polecenia:

Kod: Zaznacz cały

 sh patch.bin

binqxAYly3t0G.bin: 1: From: not found
binqxAYly3t0G.bin: 2: Syntax error: newline unexpected
Nie mogę go zainstalować.
whateva
Posty: 2
Rejestracja: 18 października 2010, 19:18

Post autor: whateva »

Witam.
Czy poradziłeś sobie z tym problemem?
Sam mam DiNovo Edge i chciałbym móc jej używać pod innym systemem niż Microsoftu.
Klawiatura działała poprawnie podczas przeprowadzania instalacji ale już po uruchomieniu okienek przestaje, co jest nie zrozumiałem i bardzo irytujące.
Dziękuję.
mikmik
Beginner
Posty: 356
Rejestracja: 24 maja 2007, 22:36
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: mikmik »

Niestety instalowałem jakieś łatki z internetu, zmieniałem coś w regułach dev ale niestety bez powodzenia. Trzeba by chyba poznać temat ATTR ale nie wiem jak to ustawić.
whateva
Posty: 2
Rejestracja: 18 października 2010, 19:18

Post autor: whateva »

To mnie zawiodłeś tą informacją.
Przez problemy ze sprzętem chyba już nigdy się nie przesiądę na Linuksa.
Furin
Posty: 9
Rejestracja: 24 listopada 2010, 10:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Furin »

Próbuje już drugi dzień.

Dwa razy rozwaliłem xorg.conf.

Jeszcze tylko nie próbowałem obniżyć wersji udeva. Powiedzcie mi, czy to jest wykonalne i jakie zagrożenia za sobą niesie (jeżeli wykonalne to jak?).
mikmik
Beginner
Posty: 356
Rejestracja: 24 maja 2007, 22:36
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: mikmik »

Zmieniasz wpisy w pliku /etc/apt/sources.list i wykonujesz:

Kod: Zaznacz cały

apt-get dist-upgrade

z tego co wiem. Niestety to w przypadku Squeeze wiąże się to również z cofnięciem się do poprzedniej wersji jądra bo udev ma jajko w zależnościach. Bardziej zastanawiałem nad aktualizacją z Sida, ale też widziałem wpisy, że to nic nie dało, że błąd nadal występuje.
Furin
Posty: 9
Rejestracja: 24 listopada 2010, 10:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Furin »

Nie po to instalowałem tą wersję systemu aby się poddać przy pierwszym problemie
mikmik
Beginner
Posty: 356
Rejestracja: 24 maja 2007, 22:36
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: mikmik »

Ja mam takie zrywy co jakiś czas i siedzę i szukam rozwiązania problemu ale nie widać. Najciekawsze co znalazłem to zainstalowanie pakietu bluez z gałęzi niestabilnej, ale powiem szczerze, że nie próbowałem bo jakoś nie jestem przekonany do pakietów z Sida.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

mikmik
Beginner
Posty: 356
Rejestracja: 24 maja 2007, 22:36
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: mikmik »

Chcesz przez to powiedzieć, że to błąd i nie da się z nim nic zrobić?
Zmieniłem w xorg.conf na sterownik evdev ale to nie pomogło.
ODPOWIEDZ