FGLRX 9550, a nowy xorg

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
blackdemon
Posty: 15
Rejestracja: 22 lutego 2009, 18:49
Lokalizacja: Krakow

FGLRX 9550, a nowy xorg

Post autor: blackdemon »

Witam, ostatnio ATI wydalo nowe catalysty pod xorga 7.5, jednak wycofali obsluge starszych kart (w tym moja 9550), i zeby miec akceleracje musze siedziec na 7.4 z lenny'ego. Mozna cos z tym zrobic? Z gory zaznaczam, iz otwarte sterowniki sa niewydajne, mam ok. 400fps w glxgears, na fglrx'ie 2000+.
Awatar użytkownika
darkwater
Junior Member
Posty: 828
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darkwater »

  1. Glxgears jako benchmark to dość "odważne" zastosowanie.
  2. Skoro "otwarte" ci nie pasują, a "zamknięte" przestały się ukazywać, jedynym wyjściem wydaje się wymiana karty na obsługiwaną. Witamy w świecie użytkowników ATI/AMD. :)
Awatar użytkownika
Rafal_F
Moderator
Posty: 2350
Rejestracja: 29 sierpnia 2008, 16:45

Post autor: Rafal_F »

Jeżeli tak bardzo zależy ci na wydajności to innego wyjścia poza tym co proponuje darkwater nie ma.
blackdemon
Posty: 15
Rejestracja: 22 lutego 2009, 18:49
Lokalizacja: Krakow

Post autor: blackdemon »

Niedawno kupiłem tą kartę, wcześniej miałem Xabre600 - zero obsługi akceleracji. Dobrze, wypróbuję otwarte sterowniki, zobaczymy co z tego będzie. Ogólnie nie wymagam za dużo, wszystko ma działać płynnie (jedyna gra w jaka gram to LFS).

A jest taka możliwość, że zablokuję aktualizacje xorga do 7.5 a reszta systemu przejdzie do sida/squeeze? Jak tak, to jak?
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

&quot pisze:A jest taka możliwość, że zablokuję aktualizacje xorga do 7.5 a reszta systemu przejdzie do sida/squeeze? Jak tak, to jak?
Zajrzyj do ,,Debian Reference''.
ODPOWIEDZ