Laptop HP, zamykanie klapy, zawieszanie si

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
p.wasil
Posty: 3
Rejestracja: 04 września 2009, 15:38

Laptop HP, zamykanie klapy, zawieszanie się komputera

Post autor: p.wasil »

Witam.

Mam problem z moim HP 6720s (Intel C2D, GMA X3100). Podczas zamykania klapy pod Debianem (próbowałem i na wersji stabilnej 2.6.26, i po aktualizacji do testowej 2.6.30) zawiesza mi się komputer tak, że nawet przycisk z niebiesko-czerwoną diodą sygnalizującą włączenie/wyłączenie wifi nie reaguje (nie działa touchpad, kursor od wprowadzania tekstu zamiera i w ogóle komputer można wyłączyć tylko przytrzymaniem przycisku on/off).

Dziwi mnie to, że zarówno pod Windows XP, Windows7 i Live cd Ubuntu 9.04 problem nie występuje.

Laptop zawiesza się i przy ekranie logowania Gnome, i na pulpicie. Na init1 nie. Gdy działa równocześnie x11 i konsola (ctrl+alt+f1) przez konsolę zaczyna się przewijać mnóstwo informacji, których nie jestem w stanie przeczytać (tak szybko) i nie wiem za bardzo jak przekierować wyjście z konsoli do pliku tekstowego w tym przypadku.

Laptop niedawno wrócił z serwisu. Problemem było gasnące podświetlenie matrycy od czasu do czasu na baterii, szum z głośników i właśnie to zawieszanie. W HP wymienili płytę główną i wszystkie problemy oprócz tego zawieszania się zniknęły (wszystkie problemy występowały pod wszystkimi systemami operacyjnymi, tylko to zawieszanie się przy zamykaniu klapy jest pod Debianem).

Miał ktoś podobny problem? Dziękuję z góry za odpowiedź.
Pozdrawiam, Piotrek
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

Problemem może być przechodzenie do stanu wstrzymania przy zamykaniu klapy. Należy to wyłączyć.
p.wasil
Posty: 3
Rejestracja: 04 września 2009, 15:38

Post autor: p.wasil »

Laptop jest ustawiony na "wygaś ekran". Próbowałem tez zmienić na"nic nie rób" i "wstrzymaj" i ciągle działo sie to samo.

edit: dziwi mnie trochę, ze moj xorg.conf jest pusty.
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

Dlaczego mój xorg.conf jest pusty?
p.wasil pisze:Laptop jest ustawiony na "wygaś ekran"
Nie mówię o klikanych konfiguratorach. To jest gdzieś zakopane w /etc, w plikach pakietu (tutaj nie daję sobię głowy uciąć) laptop-mode-tools czy coś.
Chodzi chyba o zmienną LID (dostęp do debiana będę miał najwcześniej pojutrze, także będę mógł wyciąć kilka 'chyba' z moich wypowiedzi).
tmy123
Beginner
Posty: 144
Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 19:43

Post autor: tmy123 »

No tak, tylko należy sprawdzić czy stan wstrzymania w ogóle działa. To raczej pożądana rzecz w laptopie.
p.wasil
Posty: 3
Rejestracja: 04 września 2009, 15:38

Post autor: p.wasil »

No dobrze. Ale w jaki sposób mam to sprawdzić? Za pomocą przycisku wyłączania laptop się wstrzymuje.

Jak zapisać informacje z konsoli?
ODPOWIEDZ