3c59x

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

Ta istotniejsza część:
default=Linux

image=/boot/bzImage
label=Linux_2.4
read-only

image=/vmlinuz
label=Linux
read-only
optional

image=/vmlinuz.old
label=LinuxOLD
read-only
optional

Jak zmienie wpis default=Linux_2.4 to mi wtedy poakzuje po komendzie lilo:
Added Linux2_4 *
Added Linux
Added LinuxOLD

Ale i tak nie widzi modułów ktore wkompilwoalem w jądro a po poleceniu uname -a wyswietla:
Linux nazwauzytkowanika 2.4.26 .....

Wiec to Linux na przedzie to chyba odpowiada wlasnie za wpis standardowy dla lilo (label) ?? A gwiazdka (*) wskazywalaby na Linux_2.4

pzdr


//edit
Proszę używać tagów code i quote
Kaka'
Awatar użytkownika
mesiu84
Beginner
Posty: 248
Rejestracja: 12 stycznia 2007, 00:37
Lokalizacja: Rzeszów / Clearwater FL / Nowa Dęba

Post autor: mesiu84 »

jeśli wkomilowałeś te moduły do jądra bezpośrednio to ci ich nie wyświetli, daj je jako moduły, a nie wrzucaj do jądra a później próbuj modprobe, ale jeśli będą jako moduły to powinno je załadować na starcie systemu
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

Ale wlasnie ze nie startuje bo jak dam mu:

Kod: Zaznacz cały

lsmod
to dostaje wiadomosc typu:
rtc 5820 0 (autoclean)
Czyli tylko moduł dla realteka czyli dla eth0

Dopisałem też do /etc/modules linijke 3c59x aby startował podczas startu systemu ale dalej nic.
Awatar użytkownika
mesiu84
Beginner
Posty: 248
Rejestracja: 12 stycznia 2007, 00:37
Lokalizacja: Rzeszów / Clearwater FL / Nowa Dęba

Post autor: mesiu84 »

no dobrze ale wkompilowałeś moduł go jądra na stałe, a chodzi o to aby był jako moduł a nie na stałe w jądrze (gwiazdka przy module w xconfig) bo jeśli to jest w jądrze na stałe to nic ci z tego nie wyjdzie, można tak zrobić ale wtedy trzeba jądro uruchamiać z parametrem a jak dasz to jako zwykły moduł to powinno być tak jak w poprzedniej wersji jądra
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

Aaaaa zirytowałem się i zahaszowałem dwa pozostałe wpisy dla lilo tym samym zostawiając ten ktory chcialem aby startował i jest okay ;) . Moze troche ryzykuje bo pozbawiam sie awaryjnego startu w razie w ale okay ;) Teraz co mnie dziwi to tylko to, że przy starcie jak mialem wszystkie trzy wpisy dla lilo aktywne nie mialem prawa wyboru, ta czerwona tabela ;) )))

pzdr
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

teraz widzę że w profilu masz wpisanego Wood'yego, serio z niego korzystasz?? przecież to już wykopalisko ;)
no chyba że jest to serwer, który został postawiony za czasów Wood'yego i do tej pory spełnia swoje zadania, ale jeśli to jest desktop to proponuję go uaktualnić.


aloha
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

Jest to serwer, ale stawiany w tej chwili ;) Wiem ze staroć ale takiego miałem pod ręką. Poraz pierwszy się stykam z Debianem, a więc jesli z nim przejde przez to wszystko i serwerek zadziała jak powinien to wtedy postawie drugi już na znacznie nowszej wersji. Taka praktyka ;)

pzdr
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

[quote="beel"]Poraz pierwszy się stykam z Debianem, a więc jesli z nim przejde przez to wszystko i serwerek zadziała jak powinien to wtedy postawie drugi już na znacznie nowszej wersji. Taka praktyka ]

Ale możesz już mieć problem z wieloma rzeczami (nawet z bardzo wieloma), więc polecam instalację co najwyżej sarge (są już gotowe poradniki do niego odnośnie stawiania serwera).
ODPOWIEDZ