3c59x

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

3c59x

Post autor: beel »

Błąd mama z sieciówka ktora na pewno prtacuje dobrze na module 3c59x bo mi tak działała a teraz już nie, jak wydam polecenie:

modprobe 3c59x

otrzymuje komunikat: can't locate module 3c59x, a wszystko za sprawą przekompilowania jądra do nowszej wersji (z 2.4.18 do 2.4.26). W starym jąderku dałem sobie w wierszu poleceń:

modconf

i jazda wybrałem odpowiedni moduł, zainstalowałem, a tutaj mam tylko po wydaniu tego polecenia dostępne:

kernel/drivers/char oraz kernel/net/ipv4/netfilter

Mam w /lib/modules obie wersje jąderka ale jak skopiowałem z jedego katalogu do drugiego folder z tym modułem to po probie wykonania

modprobe 3c59x otrzymalem komunikat ze jest to modul skompilowany dla starej wersji jądra hehe

Jak wiec te moduły dorzucić? make menuconfig ? jak tak to co mam tam wybrać odpowiadające tym modułom?

pzdr
umara
Posty: 28
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 23:34
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: umara »

a może zmiana na jądro 2.6xx ?
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

Chcę pozostać z tym jąderkiem i uporać się z problemem bez konieczności wdrożenia nowego jądra do systemu. Jest w stanie mi ktoś pomóc? Poza tym jak chodziło na starszym jądrze to tutaj też musi !!!

pzdr
Awatar użytkownika
mesiu84
Beginner
Posty: 248
Rejestracja: 12 stycznia 2007, 00:37
Lokalizacja: Rzeszów / Clearwater FL / Nowa Dęba

Post autor: mesiu84 »

Jak komilowałeś jądro?
1. ściągnąłeś najnowsze i dałeś po prostu make bzImage && make modules && make modules_install
2. odpaliłeś xconfig'a i wrzuciłeś mu plik z konfiguracją z poprzedniego jądra?
jeśli w ten pierwszy sposób to możlwie że ten moduł nie jest zaznaczony do kompilacji w nowszej wersji jądra, tak bywa czasami z jądrem 2.6 i modułem do SATA, a jeśli w ten drugi sposób to sprawdź czy przypadkiem nie zmieniło się lekko położenie tego modułu, tak też czasami bywa
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

Postępowałem w pierwszy sposób.

Teraz poszukałem w konfiguracji jądra i zalazłem, Network device support -> Ethernet (10 or 100Mbit) i mam nawet 3Com cards i zaznaczyłem tam różne moduły (wszystkie 8 ) bo nigdzie nie ma wymienionego 3c59x ale licze na to że podlega on pod któryś, tylko co teraz ? Bo sama odpowiedz wychodzac ze chce zapisac zmiany w konfiguracji chyba nie wystarczy?

zrobiłem:
make modules
make modules_install

a make deb nie moge wykonać znajdując sie w katalogu /usr/src/linux (linux oczywiście dowiązanie)

ale dalej tak samo odpowiada na zapytanie modprobe 3c59x (tez na inne te ktore zaznaczyłem), czyli Can't locate module.
mesiu84 pisze:odpaliłeś xconfig'a i wrzuciłeś mu plik z konfiguracją z poprzedniego jądra?
Moge teraz to zrobić ? Jak? Bo tam mi chodziło, a w /lib/modules mam obie wersje jądra.
Awatar użytkownika
mesiu84
Beginner
Posty: 248
Rejestracja: 12 stycznia 2007, 00:37
Lokalizacja: Rzeszów / Clearwater FL / Nowa Dęba

Post autor: mesiu84 »

jeśli w /usr/src/ masz katalog ze starym jądrem to poprostu skopiuj plik .config d katalogu z tym jądrem które chcesz teraz skompilować, a jak nie to daj jeszcze make bzImage no tak jak dalej cała kompilacja razem z kopiowaniem jądra z /usr/src/linux/arch/i386 do /boot no i oczywiście grub lub lilo jak u mnie i wtedy powinno chodzić

[ Dodano: 2007-04-22, 14:18 ]
w 2.6 ten moduł jest w Network Device Support -> Ethernet (10 or 100 Mbit) -> 3COM Cards -> 3c590/3x900 series ale jak to jest w 2.4 to nie wiem
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

mesiu84 pisze:jeśli w /usr/src/ masz katalog ze starym jądrem to poprostu skopiuj plik .config d katalogu z tym jądrem które chcesz teraz skompilować,
Nie mam. Jedynie w katalogu /lib/modules i tam potem folder z jednym oraz drugim jądrem.
Awatar użytkownika
mesiu84
Beginner
Posty: 248
Rejestracja: 12 stycznia 2007, 00:37
Lokalizacja: Rzeszów / Clearwater FL / Nowa Dęba

Post autor: mesiu84 »

ale ten sam błąd pojawia ci się jak uruchomisz system z nowego jądra? dodałeś wpisy do lilo (grub)??
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

Dodałem wpisy do lilo z tym że podczas startu systemu nie mam możliowsci wybrou dla lilo z ktorego ruszyc, dlaczego ?

Moje wpisy dla label:
Linux
Linux.old (ze starszej wersji jadra pozostalosci czyli z 2.4.18)
Linux2.4 (ten ktory dopisalem)

Nawet przepisalem na samą górę ten dla Linux2.4 ale dalej rusza ze starszym czyli Linux bo widze po wydaniu polecenia uname -a

Jak wiec to zmienic, zahaszować reszte ? A co jak nie ruszy ? :)
Awatar użytkownika
mesiu84
Beginner
Posty: 248
Rejestracja: 12 stycznia 2007, 00:37
Lokalizacja: Rzeszów / Clearwater FL / Nowa Dęba

Post autor: mesiu84 »

podaj zawartość /etc/lilo.conf
ODPOWIEDZ